Bundesliga. Cały mecz Marcina Kamińskiego, kwadrans Dawida Kownackiego. Fortuna Düsseldorf przegrała z Bayerem

Bundesliga 2018/2019. Dawid Kownacki pojawił się na boisku w meczu 22. kolejki - Bayer Leverkusen - Fortuna Düsseldorf. Drużyna Polaka przegrała, a dzięki trzem punktom Bayer przesunął się na 5. miejsce tabeli Bundesligi. W drugim niedzielnym starciu Eintracht Frankfurt zremisował z Borussią Mönchengladbach.

Bayer Leverkusen - Fortuna Düsseldorf. Cały mecz Marcina Kamińskiego, Dawid Kownacki wszedł na ostatni kwadrans

Bayer Leverkusen w powodzeniem walczy o miejsce w europejskich pucharach. „Aptekarze” wygrali ostatnie trzy mecze, w tym spotkanie z Bayernem Monachium. W niedzielę, 18 lutego, piłkarze Petera Bosza nie dali szans Fortunie Düsseldorf. Pierwsza bramka padła w 18. minucie po golu 19-letniego Kaia Havertza. W 66. minucie dzieła dopełnił Leon Bailey.

Cały mecz w barwach Fortuny rozegrał polski obrońca – Marcin Kamiński. Dla byłego zawodnika Lecha to już 18 ligowe spotkanie w tym sezonie. W 75. minucie na boisku pojawił się inny reprezentant Polski – Dawid Kownacki. Wynik nie uległ już jednak zmianie.

Dzięki czwartemu zwycięstwu z rzędu Bayer Leverkusen awansował na 5. miejsce w tabeli Bundesligi, a to gwarantuje miejsce w fazie grupowej Ligi Europy. Fortuna Düsseldorf jest 12.

RB Lipsk goni Borussię Mönchengladbach. Zażarta walka o Ligę Mistrzów

W drugim niedzielnym meczu Eintracht Frankfurt zremisował na własnym boisku z trzecią drużyną Bundesligi – Borussią Mönchengladbach – 1:1. Szansę na zbliżenie się do podium wykorzystał RB Lipsk (wygrana ze Stuttgartem 3:1). Borussia po 22. kolejce ma nad Lipskiem pięć punktów przewagi.