Bundesliga. Łukasz Piszczek zawodnikiem meczu

Portal Whoscored.com wybrał Łukasza Piszczka najlepszym zawodnikiem meczu między Eintrachtem Frankfrut i Borussią Dortmund.

Borussia Dortmund zremisowała na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt 1:1 w meczu 20. kolejki niemieckiej Bundesligi. Goście objęli prowadzenie w 22. minucie, kiedy gola strzelił Marco Reus. W 36. minucie wyrównał zaś Luka Jović.

Cały mecz w barwach Borussii rozegrał Łukasz Piszczek. Były już reprezentant Polski został wybrany zawodnikiem meczu przez statystyczny portal Whoscored.com. Piszczek miał pięć odbiorów, tyle samo przechwytów, wygrał sześć na siedem pojedynków główkowych, miał też jedno kluczowe podanie.

33-latek otrzymał notę 7,86 - najwyższą z obu zespołów. Dla Piszczka był to 22. występ w tym sezonie. Polak ma na koncie jednego gola, pięć asyst i trzy żółte kartki.

Po 20 kolejkach Bundesligi na prowadzeniu jest Borussia, która o siedem punktów wyprzedza Bayern Monachium. Ten w sobotę przegrał na wyjeździe z Bayerem Leverkusen 1:3.