Bundesliga. Bayern przegrał z Bayerem i traci dystans do Borussii Dortmund!

Bayern Monachium przegrał na wyjeździe z Bayerem Leverkusen 1:3 w meczu 20. kolejki niemieckiej Bundesligi. Zespół Niko Kovaca traci już siedem punktów do prowadzącej Borussii Dortmund, która w sobotę zremisowała 1:1 z Eintrachtem Frankfurt.

Była 41. minuta, kiedy Lukas Hradecky w ładnym stylu obronił uderzenie Kinglsey'a Comana. Bramkarz Bayeru Leverkusen odbił piłkę do prawej strony, gdzie znalazł się Thomas Mueller, który dośrodkował w pole karne gospodarzy, gdzie gola głową strzelił Leon Goretzka.

Bayern prowadził 1:0, a tuż przed przerwą mógł zdobyć drugą bramkę. Mógł, ale chociaż Robert Lewandowski pokonał Hradecky'ego, to sędziowie trafienia Polaka nie uznali, gdyż ten znajdował się na spalonym.

W 53. minucie mieliśmy remis. Fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się bowiem Leon Bailey. Od tamtej pory obraz gry zmienił się całkowicie, a na boisku rządzili gospodarze.

10 minut później "Aptekarze" wyszli na prowadzenie. Genialną akcję przeprowadził Mitchell Weiser, który podał do Karima Bellarabiego. Ten wyłożył piłkę na pustą bramkę, a z bliska gola strzelił Kevin Volland.

W bardzo podobny sposób ustalony został wynik meczu. W 87. minucie Bayer wyszedł z szybkim kontratakiem, który zakończony został dobrym podaniem Juliana Brandta i uderzeniem z bliska Lucasa Alario.

Bayern traci już siedem punktów do prowadzącej w lidze Borussii Dortmund, która w sobotę zremisowała na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt. Goście objęli prowadzenie w 22. minucie, kiedy gola strzelił Marco Reus. W 36. minucie wyrównał zaś Luka Jović.