Bundesliga. Dwie bramki Roberta Lewandowskiego

W meczu 14. kolejki Bundesligi Bayern Monachium pokonał na własnym stadionie FC Nurnberg 3:0 (2:0). Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Robert Lewandowski.

Bayern Monachium przed tą kolejką zajmował 4. miejsce w lidze i tracił do liderującej Borussii Dortmund 9 punktów. Z kolei rywal monachijczyków zespół FC Nurnberg był dopiero 15. w tabeli.

Robert Lewandowski z dwiema bramkami

Kapitan reprezentacji Polski był bardzo aktywny od początku meczu. Zaowocowało to jego bramką już w 9. minucie. Asystę przy golu Lewandowskiego zanotował Joshua Kimmich.

W 29. minucie Bayern prowadził już 2:0. Drugie trafienie w spotkaniu zanotował polski napastnik. Tym razem dobijał strzał kolegi na pustą bramkę. Znów pokazał, że potrafi znaleźć się w odpowiednim czasie i w odpowiednim miejscu na boisku.

Frank Ribery także z golem

W drugiej połowie przewaga monachijczyków wciąż nie podlegała dyskusji. Goście z Norymbergi nie byli w stanie zagrozić bramce Manuela Neuera. W 55. minucie Frank Ribery podwyższył wynik na 3:0.

Bayern Monachium pewnie pokonał na Allianz Arena FC Nurnberg 3:0. Po tym meczu Lewandowski ma na koncie w tym sezonie już 19 trafień i 4 asysty w 20 meczach. W środę zespół Niko Kovaca gra na wyjeździe z Ajaxem Amsterdam w Lidze Mistrzów.