Robert Lewandowski może usiąść na ławce Bayernu Monachium

Robert Lewandowski może usiąść na ławce rezerwowych Bayernu Monachium w sobotnim meczu z Werderem Brema (15:30), który jest jednym z jego ulubionych rywali.

Robert Lewandowski we wtorek strzelił dwa gole w meczu Ligi Mistrzów z Benfiką, który Bayern Monachium wygrał w bardzo przekonujący sposób, bo aż 5:1. W ten sposób Lewandowski zdobył swoją 50. i 51. bramkę w Lidze Mistrzów i awansował w klasyfikacji wszech czasów. Niemieckie media były zachwycone grą Lewandowskiego i przyznały mu najwyższe możliwe noty.

Robert Lewandowski odpocznie?

Wiele wskazuje jednak na to, że Robert Lewandowski odpocznie w sobotę. Niemiecki "Sky" awizuje na najbliższy mecz następujący skład: Manuel Neuer - Rafinha, Niklas Suele, Jerome Boateng, David Alaba - Joshua Kimmich, Leon Goretzka - Arjen Robben, Thomas Mueller, Franck Ribery - Sandro Wagner.

Lewandowskiego może ominąć szansa na występ z jednym z ulubionych rywali. W ostatnich 11 meczach przeciwko Werderowi Brema kapitan reprezentacji Polski miał bezpośredni udział przy 17 golach dla Bayernu - sam strzelił 14 bramek i asystował przy trzech kolejnych. Za to w poprzednim sezonie w obu meczach strzelił po dwa gole. Lewandowskiego ma zastąpić Sandro Wagner, który jest niezadowolony z małej liczby minut, jakie zebrał w tym sezonie ze względu na regularną grę Polaka i zastanawia się nad odejściem z Bayernu.

W tym sezonie Lewandowski odpoczywał jedynie w meczu z Augsburgiem, który Bayern zremisował 1:1. Nie grał przez 90 minut tylko w dwóch innych meczach - w lidze z Schalke (2:0, strzelił gola) oraz w Lidze Mistrzów z AEK-iem (2:0, również zdobył bramkę). Bayern ma obecnie 21 punktów i zajmuje piąte miejsce w tabeli Bundesligi. Do prowadzącej Borussii Dortmund traci aż dziewięć punktów.