Bundesliga. Dlaczego Kovac posadził Lewandowskiego na ławce?

W meczu ostatniej kolejki Bundesligi Bayern Monachium zremisował u siebie z Augsburgiem 1:1. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Robert Lewandowski. Niko Kovac, mimo straty punktów przez jego zespół, broni swojej decyzji.

- Moim zadaniem jest utrzymywać kondycję najważniejszych graczy na odpowiednim poziomie, by w decydujących pojedynkach byli w stu procentach gotowi do gry. Rotacja między Robertem Lewandowskim i Sandro Wagnerem była już ustalona wcześniej. W piątkowym meczu z Herthą będą zmiany w składzie - powiedział po meczu z Augsburgiem Niko Kovac.

Oznacza to, że polski napastnik wystąpi w piątkowym meczu z Herthą Berlin od pierwszej minuty.

W meczu z Augsburgiem Bayern dominował, ale nie narzucił szalonego tempa.. Drużyna Niko Kovaca objęła prowadzenie dopiero w 48. minucie, a dobrą akcję Serge'a Gnabry'ego wykończył Arjen Robben. W 86. minucie fatalny błąd popełnił Manuel Neuer. Bramkarz Bayernu nie potrafił złapać piłki, a Felix Goetze wykorzystał swoją szansę i wyrównał wynik spotkania.

Po błędzie Neuera zastanawiano się, czy w jego miejsca w pierwszym składzie nie zajmie Sven Ulreich. - Rzeczywiście Sven spisuje się świetnie na treningach, ale dopóki Manuel jest zdrowy i gra dobrze, nie widzę potrzeby dokonania zmiany na tej pozycji - wyjaśnił Kovac.

Dla trenera Bayernu spotkanie z Herthą ma szczególne znaczenie. Chorwat jako piłkarz zagrał dla drużyny z Berlina 223 spotkania.

Mecz Hertha - Bayern rozpocznie się w piątek o 20:30. Relację na żywo z tego spotkania można śledzić na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE. Bayern po pięciu kolejkach jest liderem Bundesligi. Klub z Berlina zajmuje czwarte miejsce.