Bundesliga. Bayern Monachium mistrzem Niemiec!

W 29. kolejce ligi niemieckiej Bayern Monachium wygrał na wyjeździe 4:1 z Augsburgiem i zapewnił sobie mistrzostwo kraju, chociaż do zakończenia rozgrywek pozostało pięć spotkań.

Bawarczycy zdobyli swoje szóste mistrzostwo z rzędu, a 28. w historii! W sezonie 2017/18 Bayern ma na swoim koncie aż 72 punkty. Bayern wygrał w lidze 23 spotkania, trzy zremisował i tyle samo przegrał. Wiceliderem tabeli jest Schalke i choć ma rozegrany mecz mniej, to już nie ma nawet matematycznych szans na mistrzostwo, bo na swoim koncie mają tylko 52 punkty.

Niespodziewany początek

W 18. minucie meczu bramkarz Bayernu Sven Ulreich obronił strzał rywala, ale zrobił to tak niefortunnie, że piłka odbiła się jeszcze od Niklasa Suele i wpadła do bramki.

Nowi-starzy mistrzowie Niemiec wyrównali w 32. minucie, kiedy Corentin Tolisso popisał się celnym strzałem głowa. Przed przerwą na 2:1 strzelił James. Dla Kolumbijczyka była to szósta bramka w sezonie.

W 62. minucie Arjen Robben wbiegł w pole karne i huknął z pierwszej piłki na tzw. bliższy słupek. W końcówce spotkania Augsburg dobił Sandro Wagner, czyli zmiennik Roberta Lewandowskiego.

Polak nie pojawił się na boisku. Trener Jupp Heynckes oszczędza Lewandowskiego w mniej prestiżowych meczach. Już we wtorek Bayern czeka rewanżowe spotkanie z Sevillą (2:1) w ramach 1/4 finału LM.

Warto dodać, że choć Polak gra coraz mniej, to wszystko wskazuje, że i tak zostanie królem strzelców ligi. Ma na swoim koncie 26 bramek, a drugi w klasyfikacji Pierre Emerick Aubameyang 13 trafień, ale zimą przeszedł do Arsenalu.

Dla Lewandowskiego do siódmy tytuł mistrzowski w karierze, a szósty wywalczony w Niemczech. Raz triumfował z Lechem Poznań, dwukrotnie w barwach Borussii Dortmund, a teraz po raz czwarty jako zawodnik Bayernu.