0
2
FSV Mainz
Skład: Zentner - Bell, Hack, Diallo - Donati, Gbamin, Latza, Holtmann (73. Berggreen) - Oztunali (46. Quaison), Maxim (57. Serdar) - Muto
Bramki: Ribery (33.), Rodriguez (44.) Kartki: Rudy, Wagner, Boateng - żółta Skład: Ulreich - Rafinha, Boateng, Hummels, Bernat - Rudy (70. Alaba) - Tolisso, Rodriguez - Mueller, Wagner (63. Lewandowski), Ribery (82. Coman)
Wyjazdowy mecz 21. kolejki Bundesligi nie był dla Bayernu Monachium łatwym spotkaniem. Bawarczycy zagrali bez kilku podstawowych piłkarzy. Mistrz Niemiec wygrał jednak w Mainz 2:0. Lewandowski grał tylko przez pół godziny.

Bayern spotkanie z FSV Mainz rozpoczął w nieco rezerwowym składzie. Dość powiedzieć, że na ławce usiedli Kimmich, Coman, czy Lewandowski. W ataku szanse na pokazanie swoich umiejętności miał kupiony niedawno Sandro Wagner. Wysoki napastnik nie był w polu karnym zbyt kreatyny, nie stwarzał sobie wielu sytuacji. Zresztą początek spotkania łatwy dla mistrza Niemiec nie był.

2 gole do przerwy

Bayern w 1. połowie miał mniej celnych podań niż zwykle. W dodatku kilkoma  groźnymi akcjami popisali się gospodarze. To strzelał Alexandru Maxim, chwilę później w kierunku pola karnego biegł Gerrit Holtman, ale został zatrzymany.

Gole Bawarczycy strzelili po pół godzinie gry. Najpierw Franck Ribery z pierwszej piłki  uderzył z linii pola karnego. Futbolówka wpadła tuż przy słupku. To był dopiero 2. gol Francuza w tym sezonie. Nic dziwnego, że jego radość z trafienia była spora.

Tuż przed przerwą zrobiło się 2:0. James Rodriguez  przyjął piłkę na klatkę na 7. metrze od bramki Zentnera i uderzył ją z powietrza. Wpadła tuż przy słupku. To było drugie trafienie w trzech ostatnich meczach grającego coraz lepiej Kolumbijczyka.

Lewy odpoczął

Robert Lewandowski został wprowadzony do gry w 63 minucie. Polak zmienił przeciętego Wagnera. „Lewy” miał jedną dobra sytuację do zdobycia bramki. Jego strzał został jednak wybroniony przez Robina Zentnera. W sobotę kapitan naszej reprezentacji nie dostawał od kolegów wiele podań.

Bayern wygrał zasłużenie. Przy remisie Bayeru Leverkusen przewaga ekipy Heynckesa nad tą drużyną wzrosła do 18 punktów.