Bundesliga. Powrót Błaszczykowskiego do gry wciąż niepewny

Po raz ostatni w barwach Wolfsburga Jakub Błaszczykowski zagrał 5 listopada 2017 roku w zremisowanym 3:3 meczu z Herthą Berlin. Wciąż nie wiadomo, kiedy zmagający się z kontuzją reprezentant Polski wróci do gry.

Błaszczykowski od listopada uskarża się na silne bóle pleców, które uniemożliwiają mu powrót do treningów. W styczniu spekulowano, że szkoleniowiec Wolfsburga Martin Schmidt będzie mógł skorzystać ze skrzydłowego jeszcze w tym samym miesiącu, ale przerwa Polaka przedłużyła się.

Na czwartkowej konferencji prasowej Schmidt poinformował, że Błaszczykowski otrzymał od lekarzy pozwolenie na powrót do lekkich treningów i prowadzenie rehabilitacji. Dodał jednak, że na ten moment data powrotu 32-letniego zawodnika do pełnej sprawności wciąż nie jest znana.

Błaszczykowski w tym sezonie spędził na boisku tylko 606 minut. W tym czasie strzelił jednego gola i nie zanotował żadnej asysty.