Bundesliga. Bayern pokonał Bayer. Lewandowski poza składem

Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Bayer Leverkusen 3:1 w meczu 18. kolejki Bundesligi. Gole dla gości strzelili Javi Martinez, Franck Ribery oraz James Rodriguez. Bramkę dla gospodarzy zdobył Kevin Volland.

Bayern na prowadzenie wyszedł w 32. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Arjena Robbena i zgraniu głową Arturo Vidala, piłka odbiła się od jednego z piłkarzy gospodarzy i spadła wprost pod nogi Martineza, który nie miał problemów z pokonaniem Bernda Leno.

W 59. minucie było 2:0. Po podaniu Jamesa na indywidualną akcję zdecydował się Ribery, który uderzeniem sprzed pola karnego podwyższył prowadzenie gości.

W 70. minucie nadzieje Bayerowi dał Volland, jednak w doliczonym czasie gry pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się James, który ustalił wynik spotkania. Robert Lewandowski z powodu urazu rzepki nie znalazł się w składzie Bayernu na to spotkanie. W 78. minucie zadebiutował zaś sprowadzony do rywalizacji z Polakiem Sandro Wagner.

Po 18 kolejkach Bundesligi Bayern jest na pierwszym miejscu w tabeli i ma 14 punktów przewagi nad Schalke 04. Bayer zajmuje 4. pozycję.