Bayern Monachium
1
2
3
Bramki: Volland (70.) Kartki: Volland, Bellarabi - żółta. Skład: Leno - Tah, Bender, Wendell - Havertz, Bender, Kohr (64. Alario), Bailey - Bellarabi (59. Henrichs), Volland, Brandt (77. Mehmedi).
Bramki: Martinez (32.), Ribery (59.), James (90+1.) Kartki: Muller, Rafinha - żółta. Skład: Ulreich - Rafinha, Boateng, Sule, Alaba - James, Martinez, Vidal - Robben (65. Coman), Muller (90. Tolisso), Ribery (78. Wagner).
Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Bayer Leverkusen 3:1 w meczu 18. kolejki Bundesligi. Gole dla gości strzelili Javi Martinez, Franck Ribery oraz James Rodriguez. Bramkę dla gospodarzy zdobył Kevin Volland.

Bayern na prowadzenie wyszedł w 32. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Arjena Robbena i zgraniu głową Arturo Vidala, piłka odbiła się od jednego z piłkarzy gospodarzy i spadła wprost pod nogi Martineza, który nie miał problemów z pokonaniem Bernda Leno.

W 59. minucie było 2:0. Po podaniu Jamesa na indywidualną akcję zdecydował się Ribery, który uderzeniem sprzed pola karnego podwyższył prowadzenie gości.

W 70. minucie nadzieje Bayerowi dał Volland, jednak w doliczonym czasie gry pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się James, który ustalił wynik spotkania. Robert Lewandowski z powodu urazu rzepki nie znalazł się w składzie Bayernu na to spotkanie. W 78. minucie zadebiutował zaś sprowadzony do rywalizacji z Polakiem Sandro Wagner.

Po 18 kolejkach Bundesligi Bayern jest na pierwszym miejscu w tabeli i ma 14 punktów przewagi nad Schalke 04. Bayer zajmuje 4. pozycję.

Quiz dla długodystansowców. 100 pytań ze sportu, zaproś rodzinę i znajomych do rozwiązywania!
1/100Ile wyścigów Formuły 1 wygrał Robert Kubica?