Łukasz Piszczek strzelił pierwszego gola po ciężkiej kontuzji [WIDEO]

Łukasz Piszczek strzelił gola w sparingu Borussii Dortmund z SV Zulte Waregem. To pierwszy gol reprezentanta Polski po ciężkiej kontuzji kolana.

Łukasz Piszczek wyszedł w pierwszym składzie Borussii Dortmund na mecz z SV Zulte Waregem i już w 29. minucie strzelił swojego pierwszego gola w 2018 roku. Reprezentant Polski wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Borussia Dortmund wygrała z SV Zulte Waregem 3:2. Do gola Łukasza Piszczka dwa trafienia dołożył Pierre-Emerick Aubameyang.

To pierwszy gol Piszczka po ciężkiej kontuzji kolana, której doznał w meczu z Czarnogórą (08.10.2017), kończącym eliminacje mundialu. Prawy obrońca reprezentacji Polski zderzył się z Wojciechem Szczęsnym i musiał opuścić murawę w przerwie.

Pierwsza diagnoza była optymistyczna. Piłkarz Borussii Dortmund miał wrócić do treningów po miesiącu przerwy, ale okazało się, że kontuzja jest poważniejsza. Piszczek nie zagrał już w żadnym meczu w 2017 roku. Do treningów wrócił w styczniu.