Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Jupp Heynckes wprowadził nowy regulamin dla zawodników Bayernu

72-letni szkoleniowiec nie zamierza jedynie zmienić stylu gry Bayernu Monachium. Postanowił także wprowadzić nowy regulamin oraz szereg różnych obowiązków dla zawodników. Część nowych przepisów wydaje się oczywista, ale niektóre zasady mogą zaskakiwać, teraz np. zawodnicy będą musieli sami po sobie sprzątać w szatni.

- Jupp Heynckes chce, żebyśmy się koncentrowali na tych drobnych elementach. Każde podanie, każdy strzał, są ważne. Cały czas musimy być skoncentrowani. Musimy iść jako zespół w tym samym kierunku i po prostu dobrze się bawić. Powinniśmy kroczyć od zwycięstwa do zwycięstwa - powiedział Robert Lewandowski cytowany przez oficjalny portal klubowy.

Kapitan reprezentacji Polski będzie musiał się także przyzwyczaić do nowych obowiązków. Według "SportBilda" regulamin, który wprowadził nowy trener Bayernu zakłada sześć głównych punktów:

1. Ograniczenie korzystania z telefonów przez piłkarzy
Zawodnicy nie mogą korzystać z telefonów ani na stołówce, ani w pomieszczeniach, gdzie spędzają ze sobą wspólnie czas. W szatni mogą to robić jedynie przez chwilę, tak aby nie przeszkadzało to w odprawach.

2. Punktualność
U Ancelottiego treningi rozpoczynały się o godz. 11:00. Teraz zawodnicy zaczynać będą je o 10:00, ale już o 9:00 muszą się zameldować w klubie. Każde spóźnienie będzie surowo karane. Podobno u Ancelottiego nie była ta zasada rygorystycznie przestrzegana.

3. Porządek w szatni
Zawodnicy mają obowiązek sprzątać po sobie szatnie. Wcześniej nie musieli tego robić.

4. Zasady savoir-vivre

"Każdemu członkowi klubu należy się szacunek, zarówno wszystkim zawodnikom jak i magazynierom czy służbom porządkowym Bayernu". Piłkarze mają się z każdym uprzejmie witać i darzyć go odpowiednim respektem

5. Żadnych podziałów

Piłkarze często dzielą się w drużynie na grupy, np. zawodnicy pochodzący z tego samego kraju. Teraz żadna grupa nie może się już separować od pozostałych członków zespołu.

6. Wspólne posiłki
U włoskiego szkoleniowca nie było obowiązkowego wspólnego posiłku po treningu, teraz już będzie. Heynckes dodał także, że przeróżne specjalistyczne diety są jego zdaniem nieco "przereklamowane:. Trener wierzy, że każdy piłkarz samodzielnie umie podjąć decyzję o odpowiednim odżywianiu.

Dwa tygodnie temu Heynckes przejął Bayern po Ancelottim. Do tej pory poprowadził drużynę w dwóch meczach. W Bundeslidze mistrzowie Niemiec pokonali Freiburg 5:0, a w Lidze Mistrzów wygrali z Celitkiem Glasgow 3:0.

Więcej o:
Komentarze (11)
Bundesliga. Jupp Heynckes wprowadził nowy regulamin dla zawodników Bayernu
Zaloguj się
 • bardzoupierdliwy

  Oceniono 5 razy 3

  "Każdemu członkowi klubu należy się szacunek, zarówno wszystkim zawodnikom jak i magazynierom czy służbą porządkowym Bayernu". SŁUŻBOM porządkowym. Ech....

 • dzynks

  Oceniono 7 razy 3

  ¿służbą porządkowym?

 • fields1

  Oceniono 2 razy 0

  Jak ja mam wierzyć w rewelacje dziennikarz śledczych gazwybu skoro oni nie potrafią pisać poprawnie po polsku ?

 • tomasz nowak

  Oceniono 2 razy 0

  świetne po prostu tak powinno być ...już widzę jak te gwiazdy jak tracą na swoim ego witając sie z pracownikami klubu ....pokora? w końcu zaznali to uczucie i bym sie nie zdziwił jak po takim treningu trenera wygrają ba w końcu robert lewandowski wygra lige mistrzów......heynckes uczy ich jak małe dzieci wszystkiego od podstaw...niektórzy sobie przypomną jak zaczynali kariery jaką mieli motywacje to tak jakby zacząć od początku nabierać pazura do gry....jupp chce w nich tym wyzwolić wkurw i zadziorność to może się udać.......

 • enedue3

  Oceniono 2 razy 0

  Po prostu rozbrykanych gó...arzy wziął do galopu. Bardzo dobrze, że zerwał z nowoczesnością, "róbta co chceta" i wprowadził stary sprawdzony porządek, masz być grzeczny i pokorny !!!!
  Takie proste, że trzeba to wprowadzić do Legii dla Pazdanów, Mączyńskich i Jędrzejczyków by grali na swoim górnym poziomie :))

 • kimdongun

  Oceniono 2 razy 0

  Poprzewracało się gó...arzom w głowach. Szkoda straconych lat bez Heynckesa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX