Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Kobieta będzie sędziować mecze niemieckiej ligi

Niemiecki Zwiazek Piłki Nożnej poinformował, że Bibiana Steinhaus od przyszłego sezonu będzie sędziować mecze niemieckiej Bundesligi. Steinhaus będzie pierwszą sędziną w historii niemieckiej piłki, która pojawi się na najwyższym poziomie.

Bibiana Steinhaus będzie pierwszą kobietą w Niemczech, która poprowadzi spotkania męskiej Bundesligi. Informacja ta została oficjalnie potwierdzona przez Niemiecki Związek Piłki Nożnej (DFB). 

38-latka ma na swoim koncie m.in  prowadzenie spotkań w czasie Mistrzostw Świata Kobiet U-20 w Chile (2008) oraz Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Kobiet (2009)

Sędzina swoją karierę rozpoczęła w 1995 roku, a statut międzynarodowego sędziego FIFA uzyskała w 2005 roku. Przez ostatnie osiem lat lat Steinhaus pracowała na szczeblu drugiej Bundesligi, w której prowadziła mecze męskich drużyn.

Wiele osób zarzuca Steinhaus, że zrobiła karierę tylko dlatego, że od pewnego czasu jest partnerką Howarda Webba, który zostawił dla niej żonę i trójkę dzieci. Sędzina broni się jednak twierdząc, że na taką decyzję DFB miała wpływ tylko jej świetna dyspozycja i wysokie kwalifikacje. 

To nie jedyna kobieta zajmująca się niemiecką piłką na najwyższym poziomie. Claudia Neumann z niemieckiej stacji ZDF jest pierwszą kobietą w historii piłki nożnej, która komentuje mecze mężczyzn na żywo w telewizji. Komentatorka spotkała się ze sporą falą krytyki podczas Euro2016. 

Cillian Sheridan w "Wilkowicz Sam na Sam": Czasem, gdy Michał Probierz się rozpędzi, to mówię sobie: całe szczęście, że jeszcze nie znam polskiego. I że to nie na mnie krzyczy

Więcej o:
Komentarze (6)
Bundesliga. Kobieta będzie sędziować mecze niemieckiej ligi
Zaloguj się
 • pyosalpinx

  Oceniono 1 raz 1

  Ma na imie Bibiana a brzydka jak Brunhilda

 • galileo-hk

  0

  Nic nie mam do Webb'a i na pewno go nie nienawidzę. Karnego przeciwko Polsce podyktował słusznie.

 • 1234pablo

  0

  Howard Webb zasłużył na tak brzydką kochankę.

 • Marcin Mroczek

  0

  Sędzina to żona sędziego. Kobieta sędzia to jeszcze nadal sędzia. Niemniej zapewne pojawi się wkrótce jakiś potworek w stylu ministry.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX