Skandal podczas derbów Manchesteru. Kibice City przesadzili [WIDEO]

Manchester City przegrał w sobotę z Manchesterem United 1:2, a część kibiców mistrzów Anglii zachowywała się skandalicznie. Brazylijczyk Fred był przez nich obrażany na tle rasistowskim i rzucano w niego przedmiotami.

Sobotnie derby Manchesteru był pełne emocji. Nie tylko tych sportowych. Manchester City przegrał niespodziewanie u siebie z Manchesterem United 1:2. Część kibiców gospodarzy nie mogła pogodzić się z porażką ich zawodników i odreagowywała frustrację na piłkarzch gości. Najmocniej oberwał pomocnik Fred.

Fatalna kontuzja w Premier League. "Sędzia się pomylił"

Skandaliczne zachowanie fanów Manchesteru City

W drugiej połowie Brazylijczyk podszedł wykonać rzut rożny. Wówczas rzucano w jego kierunku zapalniczkami i butelkami. Jedną z zapalniczek został nawet trafiony. Wcześniej zaś było widać, jak fani City udawali ogłosy małpy.

Sędzia Anthony Taylor rozważał nawet przerwanie meczu, ale piłkarze gospodarzy zaapelowali do swoich kibiców o spokój na trybunach.

Mocna reakcja władz Manchesteru City

Po zakończeniu spotkania władze mistrzów Anglii wydały specjalny komunikat. - Manchester City jest świadomy istnienia wideo krążącego po mediach społecznościowych, które wydaje się pokazywać kibica wykonującego rasistowski gest w drugiej połowie meczu z Manchesterem United. W sprawie obiektów rzuconych na murawę jest również prowadzona analiza. Klub pracuje z miejscową policją, aby ustalić tożsamość osób zamieszanych w te incydenty. Manchester City ma politykę zera tolerancji, jeśli chodzi o dyskryminację w jakiejkolwiek postaci - czytamy w komunikacie.