Cudowny gol Sona! Przebiegł całe boisko. Tottenham zdeklasował rywali [WIDEO]

Liverpool wygrał z Bournemouth 3:0, a Tottenham aż 5:0 rozbił Burnley w 16. kolejce Premier League. Pięknego gola dla londyńczyków zdobył Heung-min Son.

Efektowna passa Liverpoolu trwa. Zespół Juergena Kloppa, który ostatni mecz w lidze przegrał 3 stycznia z Manchesterem City (1:2), tym razem pewnie pokonał na wyjeździe Bournemouth 3:0. Goście już do przerwy prowadzili dwoma golami po trafieniach Alexa Oxlade'a-Chamberlaina i Naby'ego Keity. W drugiej połowie trzecią bramkę dołożył Mohamed Salah.

Jeszcze efektowniej triumfował Tottenham. Drużyna Jose Mourinho rozbiła u siebie Burnley aż 5:0. Dwa gola dla gospodarzy strzelił Harry Kane, a po jednym trafieniu dołożyli Lucas Moura, Moussa Sissoko i Heung-min Son. Bramka Koreańczyka była szczególnie efektowna, gdyż zawodnik Tottenhamu przebiegł z piłką niemal całe boisko.

Everton wreszcie zwycięski

Niespodziewanej porażki doznała zaś Chelsea. Londyńczycy przegrali na wyjeździe z Evertonem 1:3. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Dominic Calvert-Lewin, a jedno trafienie dołożył Richarlison. Honorowego gola dla Chelsea strzelił Mateo Kovacić. Dla Evertonu była to pierwsza wygrana po serii trzech porażek i dopiero piąty triumf w tym sezonie w lidze.

Po 16 kolejkach w Premier League prowadzi Liverpool, który ma 46 punktów i aż o 11 "oczek" wyprzedza Leicester City i o 14 "oczek" Manchester City . Obie te drużyny mecze w 16. kolejce mają jednak przed sobą.