Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zawodnik Manchesteru City został zawieszony za... żart z kolegi z drużyny

Jeden mecz zawieszenia, 50 tys. funtów grzywny oraz obowiązkowa edukacja w zakresie tolerancji - to kara, jaką nałożono na Bernardo Silvę za żart... z kolegi z drużyny, Benjamina Mendy'ego.

Bernardo Silva opublikował we wrześniu w mediach społecznościowych zdjęcie z młodości Benjamina Mendy'ego i porównał go do postaci z jednej z kreskówek. Organizacja antyrasistowska "Kick It Out" uznała żart piłkarza Manchesteru City za rasizm.

Wpis Bernardo SilvyWpis Bernardo Silvy Twitter/Screen

- Rasistowskie stereotypy nie są do zaakceptowania. Nawet w formie żartu. Jesteśmy w szoku, że ktoś, kto jest wzorem dla milionów, nie zrozumiał dyskryminującej natury swojego postu - pisze antyrasistowska organizacja "Kick It Out" w specjalnym oświadczeniu.

Zachowania swojego zawodnika bronił trener Manchesteru City, Pep Guardiola. - Nie wiem, co się stanie. Ale takie organizacje powinny skupić się na innych problemach, ponieważ nie mają pojęcia, o jakim facecie mówią. Bernardo jest jednym z najbardziej ciepłych ludzi, jakich spotkałem w życiu. Obrazek nie dotyczy koloru skóry. On po prostu wziął zdjęcie Benjamina z czasów gdy był młody i skojarzył z tą kreskówką, która była bardzo podobna. Istnieje wiele sytuacji z ludźmi, białymi ludźmi, kiedy patrzysz na kreskówki i twarz wydaje ci się bardzo podobna do czyjejś twarzy i je porównujesz - powiedział.

Bernardo ukarany za żartowanie z Mendy'ego

Angielska federacja piłkarska nie podzieliła opinii Guardioli i surowo ukarała Bernardo Silvę. Surowo, jak na rozmiar "przewinienia". Portugalczyk został zawieszony na jeden mecz, musi zapłacić 50 tys. funtów grzywny oraz uczęszczać na program edukacyjny w zakresie tolerancji zorganizowany przez FA.

Warto podkreślić, że Mendy i Bernardo to przyjaciele także poza boiskiem, a sam Francuz niejednokrotnie podkreślał, że nie poczuł się w żaden sposób obrażony. Obrońca Manchesteru City stwierdził, że wpis Portugalczyka potraktował jako żart i nie widzi żadnych powodów do ukarania kolegi z zespołu. Innego zdania była jednak angielska FA.

Portugalczyk nie ma możliwości odwołania się od kary co oznacza, że nie zagra w najbliższej kolejce Premier League przeciwko Chelsea. Hitowe spotkanie między 3. a 4. drużyną ligi w sobotę, 23 listopada o godzinie 18:30.

Więcej o:
Komentarze (20)
Zawodnik Manchesteru City został zawieszony za... żart z kolegi z drużyny
Zaloguj się
 • atmt

  Oceniono 13 razy 13

  Debilizm. I to nie Silvy.

 • sabaton128

  Oceniono 11 razy 11

  Co jest w tym rasistowskiego? Bo nie rozumiem. No chyba że ta kreskówkowa postać ma jakieś drugie dno (tak samo jako pedo-bear osobom niezaznajomionym z tematem będzie wydawać się zwykłym misiem).

 • gregorecny

  Oceniono 10 razy 10

  Czarni mają kompleks niższości stąd szaleństwo szukania rasizmu za wszelką cen. np. taki przypadek z białym nie zwróci by nikt uwagi.

 • donarturos1

  Oceniono 11 razy 9

  Żart jak żart, jak ktoś nie ma dystansu do siebie to jego problem. A pokazywanie białego mężczyzny w filmach i mediach jako pijaka, złodzieja albo mordercy jest już ok? To są podwójne standardy lewaków.

 • padakarodaka

  Oceniono 9 razy 9

  Bambo

  Murzynek Bambo w Afryce mieszka ,
  czarną ma skórę ten nasz koleżka.

  Uczy się pilnie przez całe ranki
  Ze swej murzyńskiej pierwszej czytanki.

  A gdy do domu ze szkoły wraca ,
  Psoci, figluje - to jego praca.

  Aż mama krzyczy: "Bambo, łobuzie!'
  A Bambo czarną nadyma buzię.

  Mama powiada: "Napij się mleka"
  A on na drzewo mamie ucieka.

  Mama powiada :"Chodź do kąpieli",
  A on się boi że się wybieli.

  Lecz mama kocha swojego synka.
  Bo dobry chłopak z tego murzynka.

  Szkoda że Bambo czarny , wesoły
  nie chodzi razem z nami do szkoły.

  Julian Tuwim

 • anita_ani_tamten

  Oceniono 8 razy 8

  Wielka Brytania coraz bardziej totalitarna jest.
  Zidiocenie rooolez....

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 7 razy 7

  Biali "umoralniacze" , którzy walczą z rasistami, których sami czarni nie uznają za rasistów.
  Niezły biznes z tego musi być.

 • starystormy

  Oceniono 7 razy 7

  poprawnosc polityczna i bycie swietszym od papieza doprowadzi ten swiat do zagaldy.
  zart jak zart, nie byl w zadnym stopniu obrazliwy i nic nei wiadomo zeby jego adresat poczul sie urazony. No ale w jego imieniu poczula sie urazona jakas biurwa i zrobila z tego afere

 • wilq9

  Oceniono 7 razy 7

  karę fiansową jeszce można przełknąć ale uczęszczać na program edukacyjny w zakresie tolerancji zorganizowany przez FA to już przesadne upokarzanie człowieka, dorosłego chłopa, jeśli nie jest raistsą i kolega murzyn z drużyny tez nie uważa go za rasistę. Powinien rozwiązac umowe z klubem i opuścić Premier League i przejsc do innej ligi w innym kraju

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX