Kolejny popis Leo Messiego! Trzy bramki, w tym dwie z rzutów wolnych. Goni Lewandowskiego [WIDEO]

Barcelona pokonała Celtę Vigo 4:1, a trzy bramki dla mistrzów Hiszpanii zdobył niesamowity Leo Messi. Argentyńczyk dwa gole strzelił z rzutów wolnych.

Kolejny wielki mecz Leo Messiego

Barcelona łatwo ograła Celtę, a bohaterem spotkania był Leo Messi. Argentyńczyk odpowiedział na dwa trafienia Roberta Lewandowskiego w meczu z Borussią Dortmund (4:0).

Bayern Monachium popełnia błędy, a piłkarze śmieją się z nich:

Popis Messiego zaczął się w 23. minucie, gdy wykorzystał rzut karny. W doliczonym czasie pierwszej połowy trafił po raz drugi, a pierwszy raz po rzucie wolnym:

Tuż po zmianie stron Argentyńczyk skompletował hat-tricka, strzelając znów z rzutu wolnego:

Czwartą bramkę dla Blaugrany zdobył Sergio Busquets w 85. minucie. Honorowe trafienie dla Celty zaliczył Lucas Olaza w 42. minucie. Dzięki temu zwycięstwu Barcelona wskoczyła na 1. miejsce w tabeli La Liga. Celta jest w strefie spadkowej, na 18. pozycji. Messi zaś zbliżył się do Roberta Lewandowskiego w klasyfikacji strzelców 2019 roku. Argentyńczyk w tym roku trafił już 48 razy, a Polak ma o dwa trafienia więcej.

Real minimalnie za Barceloną

Wiceliderem La Liga został Real Madryt, który pokonał na wyjeździe Eibar 4:0. Dwie bramki dla gości zdobył Karim Benzema, a po jednej Sergio Ramos i Fede Valverde. Benzema dzięki temu wyprzedził legendarnego Ferenca Puskasa w klasyfikacji strzelców Realu w rozgrywkach ligi hiszpańskiej. Francuz ma obecnie 157 trafień, a Węgier 156. Real zaś przegrywa z Barceloną w tabeli jedynie gorszym bilansem bramkowym. Oba zespoły 18 grudnia zmierzą się w przełożonym El Clasico.