Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Policja udostępniła mrożące krew w żyłach nagranie z ataku na piłkarzy Arsenalu [WIDEO]

Dwóch mężczyzn, którzy zaatakowali nożem Mesuta Oezila i Seada Kolasinaca w północnym Londynie przyznało się do winy. Jeden z nich usłyszał wyrok - 10 lat więzienia. Brytyjska policja opublikowała też mrożący krew w żyłach materiał z zajścia.

Do szokujących scen doszło pod koniec lipca 2019 r. W Hamstead, zamożnej dzielnicy w północnej części Londynu, gdzie piłkarze miejscowego Arsenalu - Mesut Oezil i Sead Kolasinac - zostali zaatakowani przez zamaskowanych rzezimieszków. Podjechali oni na skuterze do mercedesa Oezila. Przy samochodzie stał Kolasinac. No i wtedy wszystko się zaczęło...

Jeden z napastników pozostał na skuterze, drugi zszedł z pojazdu i zaczął domagać się oddania zegarków. Wyjął nóż, ale mimo kilku zapędów okaleczenia Kolasinaca, gracz Arsenalu przeszedł do kontry i przegonił złodziei. Londyńska policja opublikowała kilka dni temu nagranie, które ukazuje, jak próba napadu wyglądała od samego początku.

Jest pierwszy wyrok

W piątek stacja BBC podała, że 30-letni Ashley Smith, czyli bardziej agresywny z napastników, przyznał się do próby kradzieży zegarków wartych 200 tysięcy funtów. Sędzia Ian Bourne zaznaczył, że Smith ma bogatą przeszłość kryminalną i jest znany tamtejszej policji. W 2017 roku został skazany na 42 miesiące więzienia za włamanie, a w styczniu tego roku opuścił zakład karny.

Teraz dostał karę o wiele wyższą, bo 10 lat więzienia. Sędzia w uzasadnieniu podkreślił, że Smith miał "wiodącą rolę w bardzo poważnej próbie rabunku", którą dokonał razem z 26-letnim Jordanem Northoverem. Drugi ze sprawców wciąż czeka na wyrok.

Więcej o:
Komentarze (22)
Policja udostępniła mrożące krew w żyłach nagranie z ataku na piłkarzy Arsenalu [WIDEO]
Zaloguj się
 • gunston

  Oceniono 8 razy 8

  Różnica jest taka, że w Londynie ten monitoring do czegoś służy. Tam sprawców złapano a w Polsce bandyci się z monitoringu śmieją bo Policja zajęta jest pilnowaniem pomników.

 • lray

  Oceniono 5 razy 5

  w Polsce sąd by go uniewinnił, oskarżony zeznał by, że chciał tylko autograf od piłkarzy ...
  (jeżeli policja by ich namierzyła ???) ...

 • wiceherszt

  Oceniono 4 razy 4

  Te 10 lat to w ramach zapewnienia bezpieczeństwa przed samym sobą. Aż strach pomyśleć co by się działo, gdyby ten bandyta z nożem usiłował zrobić sobie jajecznicę. Pewnie doznałby rozległych obrażeń z powodu upadku z okna, przez które wyskoczyłby, w panice uciekając przed jajkiem, które postanowiło stawić opór...

 • barthez_06

  Oceniono 5 razy 3

  10 lat za napaść i pełne nazwiska. A u nas jest rogi minister Ziobro i g z tego wynika.

 • pm4971

  Oceniono 7 razy 3

  Jakie szczęście miał Ozil, że bronił go Kolasinac, a nie Xhaka :)

 • radek_sziwa

  Oceniono 6 razy 2

  To jakieś zawody paraolimpijskie??? Kolo szturcha typa jakimś patykiem i to ma być niby "mrożące krew w żyłach" ??

 • cometto-pl

  Oceniono 5 razy 1

  "W 2017 roku został skazany na 42 miesiące więzienia za włamanie, a w styczniu tego roku opuścił zakład karny" - fajną tam mają matematykę...

 • chelseamilanborussia

  0

  HAMPSTEAD, nie Hamstead. Hamstead to jest dzielnica Birmingham.

 • poljack

  Oceniono 1 raz -1

  Gdzie te mrożące sceny brutalnego ataku ? W Polsce napastnik by poszedł siedzieć za zastraszenie pieszego .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX