Zespół Jana Bednarka poniósł najwyższą porażkę w historii Premier League!

Kompromitacja zespołu Jana Bednarka. Southampton z Polakiem w składzie przegrało z Leicester 0:9 w meczu 10. kolejki ligi angielskiej. Tym samym "Lisy" wyrównały najwyższe zwycięstwo w historii Premier League!

Southampton zawodzi w tym sezonie. Leicester jest za to w czołówce i było faworytem tego spotkania. Niewielu jednak spodziewało się aż takiej dominacji ze strony gości. "Lisy" prowadziły już od 10. minuty, gdy gola strzelił Benjamin Chilwell. Dwie minuty później za brutalny faul bezpośrednią czerwoną kartkę otrzymał Ryan Bertrand. Osłabiony zespół gospodarzy nie był w stanie zatrzymać rywala.

Zobacz, jak polski bramkarz zatrzymał Cristiano Ronaldo:

W 17. minucie Youri Tielemans podwyższył na 2:0, a w 19. minucie Ayoze Perez rozpoczął kompletowanie hat-tricka. Hiszpan trafił jeszcze w 39. i 57. minucie. Do przerwy bramkę zdobył jeszcze Jamie Vardy w 45. minucie.

Historyczny wynik w Premier League!

W 58. minucie Vardy podwyższył wynik na 7:0 dla Leicester. W 85. minucie James Maddison trafił na 8:0, a w 90. minucie z rzutu karnego Vardy ustalił wynik meczu na 9:0. Anglik także w tym spotkaniu zanotował hat-tricka. Tym samym Leicester wyrównało najwyższą wygraną w historii Premier League. W 1995 roku Manchester United pokonał Ipswich Town również 9:0. To też najwyższa porażka Southampton w historii i najwyższe wyjazdowe zwycięstwo jakiejkolwiek drużyny w lidze angielskiej.

Leicester tym samym awansowało chwilowo na drugie miejsce w tabeli - ma 20 punktów po 10 spotkaniach. Southampton zajmuje za to 18., spadkowe miejsce z 8 punktami.