Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Cardiff nie zgadza się z wyrokiem FIFA ws. Emiliano Sali! Jest odwołanie

Cardiff City nie zgadza się z orzeczeniem FIFA, które nakazuje przelanie pierwszej transzy (6 milionów euro). Walijski klub złożył odwołanie w tej sprawie do Sportowego Sądu Arbitrażowego w Lozannie.

FIFA zdecydowała, że Cardiff City musi zapłacić FC Nantes 5,3 miliona funtów za transfer Emiliano Sali. Oba kluby nie mogły dojść do porozumienia w tej sprawie po tragicznej śmierci piłkarza.

Cardiff musi zapłacić 5,3 miliona funtów za Salę

Emiliano Sala leciał 22 stycznia z francuskiego miasta Nantes do walijskiego Cardiff. Był w trakcie transferu z jednego klubu do drugiego. Niestety, w trakcie podróży doszło do katastrofy lotniczej. Komisja badająca okoliczności katastrofy ustaliła, że podczas lotu nad kanałem La Manche awionetka wykonała zwrot o 180 stopni, po czym runęła w 20 sekund kilkaset metrów w dół. Wrak samolotu spoczął na głębokości 63 metrów niedaleko wyspy Guernsey. Dodatkowo ustalono także, że pilot nie posiadał licencji, która upoważniłby go do przewożenia pasażerów na zasadach komercyjnych. Przyczyna katastrofy wciąż pozostaje jednak nieznana.

Od tragicznej śmierci Sali minęło już kilka miesięcy, jednak do poniedziałku kwestia pieniędzy za transfer nie została rozwiązana. Cardiff City - spadkowicz z Premier League - nie chciało zapłacić obiecanych 15 milionów funtów, gdyż twierdziło, że w momencie katastrofy napastnik nie był jeszcze oficjalnie ich zawodnikiem. Innego zdania było FC Nantes.

Cardiff składa odwołanie

Spór rozwiązał panel FIFA. Światowa Federacja Piłkarska zdecydowała, że walijski klub musi zapłacić Francuzom 5,3 miliona funtów. To równowartość pierwszej raty, jaką Cardiff zobowiązało się zapłacić FC Nantes. Oba kluby podpisały taką umowę 19 stycznia i to na jej podstawie FIFA podjęła decyzję.

Cardiff mogło jednak złożyć odwołanie w ciągu 10 dni i złożyło. Klub twierdzi, że zapisy narzucone przez władze Premier League nie pozwoliły im na rejestrację Argentyńczyka i po przylocie do stolicy Walii miał kolejny raz złożyć podpis pod nową umową.

Więcej o:
Komentarze (14)
Cardiff nie zgadza się z wyrokiem FIFA ws. Emiliano Sali! Jest odwołanie
Zaloguj się
 • carlos_512

  Oceniono 10 razy 2

  kontrakt był podpisany - Cardiff powinno zapłacić całość
  skandalem była decyzja FIFA ograbiająca Nantes na 10 milionów funtów...

 • norge

  Oceniono 1 raz 1

  angole to zawsze śmieci i oszuści, byle się wyślizgać, honor to u nich pojęcie puste

 • qqracza

  Oceniono 4 razy 0

  Fifa potwierdziła: zanim towar zostanie dostarczony do kupującego należy do sprzedawcy. Zatem następny klub sprzedający zawodnika powinien zapakować go w klatkę i dowieźć do kupującego oraz wydać za pokwitowaniem odbioru. Ale może piłkarz to człowiek a nie towar i po podpisaniu kontraktu sprzedawca już za niego nie odpowiada?

 • andrzej.duxa

  Oceniono 6 razy 0

  bezczelnosc tego klubiku jest porazajaca, w sadzie cywilnym wyrok nakzywwalby zplacic calosc

 • reksoall

  Oceniono 6 razy -2

  Grosza się nie należy, jaka kasa? za co? za zgon? chore.

 • eurotram

  Oceniono 4 razy -4

  No,akurat można powiedzieć że orzeczenie FIFA było bliskie salomonowego rozwiązania (czyli postulowane przez niektórych podzielenie się "kosztami" przez Cardiff i Nantes). Myślę,że Walijczycy wiele nie ugrają z tym odwołaniem; tak samo jak uważam,że grandą byłoby gdyby Kita zdołał wyciągnąć pełną sumę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX