Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Gwiazda Manchesteru City oskarżona o rasizm. Grozi mu sześć meczów dyskwalifikacji

Bernardo Silva może zostać zawieszony przez angielski związek piłkarski na 6 meczów. Powodem takiej kary jest twitterowy żart pod adresem Benjamina Mendy'ego, który według FA miał rasistowski charakter.

Bernardo Silva i Benjamin Mendy to partnerzy z Manchesteru City, który bardzo dobrze rozumieją się także poza boiskiem. Z tego powodu Portugalczyk pozwolił sobie zażartować z Francuza, publikując na Twitterze jego zdjęcie z dzieciństwa, połączone z wizerunkiem kreskówkowej postaci.

W internecie zawrzało, a FA (angielska federacja piłkarska) uznała, że wpis przekroczył granice dobrego smaku, choć sam Mendy przekonywał, że nie czuje się w żaden sposób urażony. Silva najprawdopodobniej zostanie jednak ukarany. Angielska media uważają, że Portugalczyk otrzyma aż sześć meczów dyskwalifikacji.

Robert Lewandowski ostro skomentował styl gry kadry Jerzego Brzęczka. Zobacz wideo, w którym Tomasz Ćwiąkała, będący gościem "Sekcji piłkarskiej" komentuje słowa kapitana polskiej reprezentacji

Angielskie media we wtorek poinformowały, że Silva został oskarżony o naruszenie przepisu E3, który odnosi się m.in. do poszanowania koloru skóry, pochodzenia, narodowości. Benjamin Mendy napisał list do federacji, w którym wraz z Bernardo Silvą wyjaśnili całą sytuację. Podobnie uczynił także Pep Guardiola. - Benjamin jest dla Bernardo jak brat i widzę to każdego dnia - powiedział trener Manchesteru City.

Więcej o:
Komentarze (3)
Gwiazda Manchesteru City oskarżona o rasizm. Grozi mu sześć meczów dyskwalifikacji
Zaloguj się
 • anita_ani_tamten

  Oceniono 2 razy 2

  No to mają terror dyktatury pseudopostępowej na Wyspach.
  Federacja piłkarska jest od oceny co jest rasizmem a co nie.

 • swru

  0

  Forestieri został ukarany za rasizm na 6 meczów, chociaż nikt tego nie słyszał poza oskarżycielem. Tu przynajmniej jest jakiś slad (chociaż idiotyczny) Teraz wystarczy, że jakiś Murzyn powie np na jakiegoś dobrego gracza, że mnie obraził i faceta wymiata na 6 meczy. To chore. Ciekawe, że jak podczas mistrzostw w RPA publika wygwizdywała jedynego białego gracza to FIFA stwierdziła, że on to lubi. Ten rasizm to już jest chore.

 • kuku666

  Oceniono 1 raz -1

  No to tytuł im odjeżdża, na mecz z Lpoolem będą bez podstawowej pary środkowych obrońców i skrzydłowych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX