Mateusz Klich zmarnował rzut karny. Grał przeciwko innemu Polakowi [WIDEO]

Leeds z Mateuszem Klichem w składzie zremisował 1:1 z Derby County, w którym występuje Krystian Bielik. Klich zmarnował w drugiej połowie rzut karny, uderzając obok bramki.

Piłkarze reprezentacji lajkują krytyczne wpisy wobec Brzęczka. "Nie czują się najlepiej" [SEKCJA PIŁKARSKA]

W "polskim" meczu w Championship Leeds z Mateuszem Klichem w składzie podejmowało Derby County, do którego przed sezonem dołączył Krystian Bielik. Obydwu reprezentantów Polski można było podziwiać od pierwszej minuty spotkania. Od samego początku znacznie lepiej prezentowali się gospodarze i wydawało się, że muszą zdobyć trzy punkty.

Znakomicie jednak w bramce Derby spisywał się Kelle Roos, który nie poradził sobie tylko przy strzale... swojego kolegi z zespołu, Maxa Lowe'a. Piłkarze Marcelo Bielsy nie potrafili wykorzystać żadnej ze stworzonych okazji, nawet znajdując się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali. W 69. minucie rzut karny wykonywał Mateusz Klich, który fatalnie spudłował, uderzając po ziemi.

Krystian Bielik zszedł z boiska w 61. minucie. Piłkarze Derby County pierwszy celny strzał oddali w doliczonym czasie gry. Peterson, który wszedł z ławki rezerwowych, zagrał w polu karnym do Chrisa Martina, a ten pokonał Kiko Casillę. Jak się okazało, to wystarczyło, by zdobyć punkt. Gospodarze utrzymali się na pozycji lidera Championship, gdyż 2. w tabeli Swansea zremisowała na wyjeździe z Bristol City. Derby znajduje się na 18. pozycji, mając trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.