Wysoka wygrana i historyczny rekord Premier League Chelsea

Chelsea rozbiła na wyjeździe Wolverhampton 5:2. Zespół Franka Lamparda pobił rekord Premier League. Pierwszych 11 goli w sezonie strzelili dla niego zawodnicy poniżej 22. roku życia.

Już do przerwy Chelsea prowadziła na Molineux Stadium 3:0. Bramki dla drużyny Franka Lamparda zdobyli Fikayo Tomori oraz Tammy Abraham (dwie). W 55. minucie angielski napastnik skompletował hat-tricka, stając się najmłodszym piłkarzem w historii klubu, który strzelił trzy gole w jednym meczu. Wcześniej tytuł ten dzierżył Eden Hazard, który ustrzelił hat-tricka w wieku 23 lat.

Mimo czterech bramek straty, Wolves nie poddało się. W 69. minucie samobójczego gola strzelił... Abraham. Kwadrans później na 2:4 zdobył były rywal Krzysztofa Piątka w Milanie - Patrick Cutrone. Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił Mason Mount.

Bramki zdobyte przez Tomoriego, Abrahama i Mounta sprawiły, że Chelsea pobiła rekord Premier League. Wszystkie 11 goli w tym sezonie strzelili dla niej bowiem zawodnicy w wieku 21 lat i młodsi. W historii ligi nigdy wcześniej taka sytuacja nie miała miejsca.

Liverpool wciąż zwycięski

W pierwszym sobotnim meczu Premier League Liverpool pewnie pokonał Newcastle 3:1. Mimo, że drużyna Juergena Kloppa przegrywała po golu Jetro Willemsa, to bramki Sadio Mane (dwie) i Mohameda Salaha, dały jej piąte zwycięstwo z rzędu w tym sezonie i pozwoliły zachować pozycję lidera.

W innych meczach Manchester United pokonał u siebie 1:0 Leicester, Tottenham rozbił 4:0 Crystal Palace, a Southampton pokonało 1:0 Sheffield United. 90 minut w barwach "Świętych" rozegrał Jan Bednarek.