Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Michael Dell, 25. najbogatszy człowiek świata, chce przejąć klub piłkarski

Sunderland, grający obecnie na trzecim poziomie rozgrywkowym w Anglii, może zostać przejęte przez konsorcjum, w skład którego ma wejść Michael Dell - 25. najbogatszy człowiek świata wg Forbes.

Jak będzie wyglądał nowy sezon Premier League?

Jak informuje "Daily Mail", Sunderland, występujący obecnie w League One, czyli na trzecim poziomie rozgrywkowym w Anglii, może zostać przejęty przez konsorcjum, w skład którego miałby wejść Michael Dell, będący wg Forbesa 25. najbogatszym człowiekiem na świecie. Wraz z nim klub wykupiliby Glenn Fuhrman, John Phelan i Robert Platek.

Zdaniem "Daily Mail", obecni właściciele Sunderland, Stewart Donald i Charlie Methven, odzyskaliby z zyskiem zainwestowane pieniądze i nadal prowadziliby klub, ale już pod rządami konsorcjum. Z kolei "The Telegraph" donosi, że potencjalni nabywcy klubu od miesięcy interesują się możliwością przejęcia władzy i z tego powodu osiedlili się już w Sunderland.

- Mamy wybranego partnera. To ktoś, kto naszym zdaniem może naprawdę zrobić to, o czym rozmawiamy i przenieść z nami klub na wyższy poziom. Mam nadzieję, że uda nam się dojść do porozumienia, ponieważ uważam, że ta oferta spełnia wszystkie nasze kryteria - mówił Donald, cytowany przez "Daily Mail". - Nie chcemy ludzi, którzy mówią, że mają mnóstwo pieniędzy i nie zabezpieczają ich, ani ludzi, którzy mają pieniądze i nie wiedzą, jak je mądrze wydawać - dodał.

Sunderland to sześciokrotny mistrz Anglii

Sunderland w swojej historii sześciokrotnie zostawał Mistrzem Anglii (w latach 1892, 1893, 1895, 1902, 1913, 1936). Dwukrotnie także zdobywali Puchar Anglii (1937, 1973). W sezonie 2016/2017 spadli z Premier League, po czym sezon później nie udało im się utrzymać także w Championship - zapleczu angielskiej ekstraklasy. W poprzednim sezonie zajął 5. miejsce w League One.

Więcej o:
Komentarze (3)
Michael Dell, 25. najbogatszy człowiek świata, chce przejąć klub piłkarski
Zaloguj się
 • gagagibabazyl

  0

  20-sty a nie najbogatszy na swiecie.

 • gagagibabazyl

  0

  Michael Saul Dell is an American businessman, investor, philanthropist, and author. He is the Founder and CEO of Dell Technologies, one of the world's largest technology infrastructure companies. He is ranked as the 20th richest person in the world by Forbes, with a net worth of $37.6 billion as of June 2019

 • gj61

  Oceniono 5 razy -1

  Wtedy kiedy Sunderland był Mistrzem Anglii, na ich nieszczęście nie było jeszcze boisk, a Tottenhamie nawet nikt nie myślał. Dlatego byli mistrzami. Bo wygrali z Newcastle.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX