Manchester United rozgromił Chelsea. Koszmarny debiut Franka Lamparda

Manchester United rozbił Chelsea aż 4:0 w pierwszej kolejce Premier League i oficjalnym debiucie Franka Lamparda w roli trenera londyńczyków.

Andrzej Twarowski przed startem Premier League. Zobacz materiał na poniższym wideo

Mecz na Old Trafford lepiej zaczęła Chelsea. Goście grali ofensywnie, szybko, dobrze odbierając piłki Manchesterowi United. Piłkarze Franka Lamparda mogli objąć prowadzenie w pierwszych minutach, jednak zabrakło im szczęścia. Strzał Tammy'ego Abrahama odbił się bowiem od słupka.

To, co nie udało się gościom, chwilę później udało się gospodarzom. W 17. minucie faul we własnym polu karnym popełnił Kurt Zouma. Chwilę później rzut karny pewnie wykorzystał Marcus Rashford. Chelsea mogła odpowiedzieć jeszcze przed przerwą. Mogła, jednak ponownie zabrakło jej szczęścia, bowiem strzał Emersona odbił się od poprzeczki.

Manchester United rozbił Chelsea, ale liderem jest Manchester City

Chociaż Manchester United nie porywał swoją grą, to w drugiej połowie rozbił Chelsea. W 65. minucie gospodarze wyprowadzili szybki kontratak, który na bramkę zamienił Anthony Martial. Minęło raptem 120 sekund, a drużyna Ole Gunnara Solskjaera prowadziła 3:0. Po podaniu Paula Pogby gola strzelił Rashford. Wynik, w 81. minucie, ustalił Daniel James, który zaliczył trafienie w ligowym debiucie w Manchesterze United.

Liderem Premier League po pierwszej kolejce jest Manchester City, który wygrał na wyjeździe z West Hamem 5:0. W drugiej kolejce Chelsea zagra u siebie z Leicester City (niedziela, 17:30), a Manchester United na wyjeździe zmierzy się z Wolverhampton (poniedziałek, 21:00).