Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wayne Rooney oficjalnie wraca do Anglii! Napastnik podpisał kontrakt z nowym klubem

Wayne Rooney po ponad rocznej przerwie wróci do Anglii. 33-letni napastnik podpisał kontrakt z Derby County. Umowa wejdzie w życie w styczniu 2020 roku.

"Derby County z przyjemnością informuje, że najlepszy strzelec reprezentacji Anglii, Wayne Rooney, dołączy do klubu w styczniu 2020 roku" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej klubu z zaplecza Premier League.

Wayne Rooney z nietypową rolą

33-latek od stycznia będzie nowym napastnikiem klubu, w którym od niedawna występuje także Krystian Bielik. Dodatkowo doświadczony zawodnik przejmie rolę asystenta Philippa Cocu, zostając trenerem "The Rams". Holender pozostanie natomiast na stanowisku menedżera klubu.

- Rooney to niezwykle utalentowany, najwyższej klasy piłkarz. Jego dołączenie do naszej drużyny to ekscytująca perspektywa. Może on wnieść wiele na boisku, jak i poza nim. Miał wspaniałą karierę klubową i reprezentacyjną i wciąż ma wiele do zaoferowania. Jego referencje mówią same za siebie. Posiadanie piłkarza z cechami przywódczymi, umiejętnościami, doświadczeniem, charakterem i etyką pracy, będzie dla nas wielkim wydarzeniem. Nie mam wątpliwości, że będzie miał pozytywny wpływ na cały klub - powiedział Cocu, tuż po ogłoszeniu podpisania kontraktu z Rooneyem.

Rooney zagra z Polakiem

Kilka dni temu nowym obrońcą Derby County został Krystian Bielik. Młodzieżowy reprezentant Polski kosztował aż 10 milionów euro. Na transfer byłego zawodnika Arsenalu U-23 w szczególności naciskał trener Cocu.

Więcej o:
"/> Tak wygląda tabela "polskiej" grupy el. Euro 2020! Sensacja na koniec
 
 •  
 • "> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli! <div id= "/> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli!
   
  Komentarze (8)
  Wayne Rooney oficjalnie wraca do Anglii! Napastnik podpisał kontrakt z nowym klubem
  Zaloguj się
  • boliver

   0

   Dziadek zszedl na psy,,

  • bardzo_pilny_student

   0

   Witam, jestem studentem III roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Prowadzę badania na temat przejawów tabloidyzacji w dziennikarstwie sportowym. W związku z tym zwracam się z uprzejmą prośbą o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań zawartych w anonimowej ankiecie poniżej. Z góry dziękuję i pozdrawiam :)
   www.survio.com/survey/d/S3Y7J8O1F7Q5Z6Q9K

  • bardzo_pilny_student

   0

   Kamil Wolny Witam, jestem studentem III roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Prowadzę badania na temat przejawów tabloidyzacji w dziennikarstwie sportowym. W związku z tym zwracam się z uprzejmą prośbą o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań zawartych w anonimowej ankiecie poniżej. Z góry dziękuję i pozdrawiam :)
   www.survio.com/survey/d/S3Y7J8O1F7Q5Z6Q9K

  • mer-llink

   Oceniono 3 razy -1

   Przepraszam, że się pytam, ale ostatnio na łamach Gazety sporo jest informacji o II ligach. Czy w pierwszych nic ciekawego się nie dzieje?

  Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX