Gol Krystiana Bielika w Anglii! Drużyna Polaka ma szansę na awans do Championship

Krystian Bielik strzelił gola w spotkaniu 1/2 finału play-offów League One, w którym jego Charlton po serii rzutów karnych pokonał Doncaster. Drużyna Polaka ma wielką szansę na awans do Championship, zaplecza angielskiej ekstraklasy.

Była 2. minuta spotkania Charltonu z Doncaster. Josh Cullen i Joe Aribo sprytnie rozegrali rzut wolny, z którego ostatecznie w pole karne dośrodkował pierwszy z nich. Przed bramką Marko Marosiego najlepiej zachował się Krystian Bielik, który mocnym strzałem głową wpisał się na listę strzelców.

Kibice gospodarzy eksplodowali z radości po golu polskiego obrońcy, bo Chartlon był po nim o krok od awansu do finału play-offów League One. Radość nie trwała jednak długo, bo już w 11. minucie Tommy Rowe doprowadził do wyrównania, a na dwie minuty przed końcem drugiego gola dla gości strzelił Andy Butler. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna więc była dogrywka.

Podczas dodatkowych 30 minut obydwa zespoły zdobyły po jednej bramce. Dla gospodarzy gola strzelił Darren Pratley, a dla gości John Marquis. To natomiast oznaczało, że potrzebne będą rzuty karne. W nich Charlton był lepszy, wygrał 4:3, dzięki czemu awansował do finału play-offów. O awans do Championship drużyna Lee Bowyera zagra z Sunderlandem.

Bielik rozegrał w tym sezonie 33 spotkania, w których strzelił cztery gole i zaliczył dwie asysty. Jego przygoda z Chartlonem, bez względu na dalsze losy drużyny i ewentualny awans do wyższej klasy rozgrywek, niedługo dobiegnie jednak końca. W czerwcu 21-latek wróci bowiem do Arsenalu, z którego jest wypożyczony.