Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Rodzina Osamy bin Ladena pożyczyła miliony funtów klubowi Premier League

Angielski klub Sheffield United (beniaminek Premier League) otrzymał pożyczkę w wysokości 3 mln funtów od rodziny Osamy bin Ladena - wynika z postępowania sądowego, które toczy się w brytyjskim Sądzie Najwyższym.

Informacja ta wyszła dosyć przypadkiem, bo nie jest głównym przedmiotem postępowania sądowego toczącego się w Wielkiej Brytanii. Tamtejszy Sąd Najwyższy zajmuje się sprawą kontroli nad klubem Sheffield United. W sporze są obecni współwłaściciele klubu - Kevin McCabe oraz książę Abdullah Bin Mosaad Bin Abdulaziz Al Saud, który jest członkiem saudyjskiej rodziny królewskiej.

Czwartego dnia procesu wyszła na jaw sensacyjna informacja, jakoby drużyna, która zajęła w tym sezonie Championship drugie miejsce i awansowała do Premier League, była współfinansowana przez krewnych byłego przywódcy Al-Kaidy. Chodzi o pożyczkę w wysokości 3 mln funtów, która zdaniem McCabe nigdy nie będzie musiała zostać spłacona.

W czwartek adwokat Andreas Gledhil, który kieruje zespołem prawnym księcia Abdullaha, powiedział, że "McCabe wiedział, że pieniądze pochodzą z innego źródła, a mianowicie od członka rodziny Bin Ladena”. Wyciągnięto także maile, które mają stanowić dowód, iż McCabe miał świadomość, skąd pochodzą pieniądze. 

McCabe urodził się w Sheffield. W lokalny klub zainwestował już około 100 mln funtów. Sześć lat temu poznał księcia Abdullaha, gdy szukał nowych inwestorów dla klubu. Współpraca trwała do 2017 roku, a teraz jest przedmiotem postępowania sądowego. 

Więcej o:
Komentarze (4)
Rodzina Osamy bin Ladena pożyczyła miliony funtów klubowi Premier League
Zaloguj się
 • zz1026

  Oceniono 1 raz 1

  wzieli pieniadze od bin ladenow
  i co w zwiazku z tym?

  czy na zachodzie juiz nastaly czasy ze za czyny jednego czlowieka ma cierpiec cala rodzina?

  BIN LADEN MIAL 54 RODZENSTWA

  myslicie ze cala rodizna sie spotyka raz w niedziele?

  czy moze wzorem typowych rodzin spotykaja sie wszyscy tylko przy pogrzebach?

 • Leszek Feliszewski

  0

  Do wojtem!!!! I co to ma wspolnego ze sa bogaci niech sobie są, a to co powod zeby juz od nich nie pozyczac skoro chca pozyczyc???

 • wojtem

  0

  Pismaku a nie wiesz ze rodzina Bin Laden to jedna z najbogatszych i najbardziej szanowanych rodzin z Arabii Saudyjskiej? W kazdej rodzinie zdarzaja sie zakaly

 • boliver

  0

  Zgnilizna i szmaciana,,

  Wszystko pasuje,,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX