Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

David Beckham ukarany przez brytyjski sąd. Legenda United i Realu pożegnała się z prawem jazdy

David Beckham musi pożegnać się z prawem jazdy na sześć miesięcy. Londyński sąd ukarał byłego piłkarza Manchesteru United i Realu Madryt za korzystanie z telefonu komórkowego podczas prowadzenia samochodu.

Brytyjski sąd ukarał Davida Beckhama sześciomiesięcznym zakazem prowadzenia pojazdów. Były piłkarz Manchesteru United i Realu Madryt musi ponieść konsekwencje tego, że rozmawiał przez telefon komórkowy podczas jazdy. „Becks” dopuścił się złamania przepisów w listopadzie ubiegłego roku. 

David Beckham ukarany przez brytyjski sąd. Legenda United i Realu pożegnała się z prawem jazdy

Beckham będzie musiał też zapłacić 750 funtów grzywny oraz pokryć koszty postępowania sądowego w wysokości 100 funtów. To nie pierwsze drogowe wykroczenie 115-krotnego reprezentanta Anglii. W 2018 roku brytyjskie media donosiły, że emerytowany piłkarz, podróżując po Londynie, znacznie przekroczył prędkość. Wtedy jednak uniknął kary. 

Co ciekawe, drogową wpadkę Beckhama wykorzystało polskie Ministerstwo Cyfryzacji, przypominając że w naszym kraju za korzystanie z telefonu komórkowego za kółkiem grozi 5 punktów karnych. Wpis, którego bohaterem jest piłkarz, zamieszczono na Twitterze. 

Więcej o:
Komentarze (4)
David Beckham ukarany przez brytyjski sąd. Były piłkarz pożegnał się z prawem jazdy
Zaloguj się
  • eurotram

    0

    Ale rozumiem,że taki wyrok to za swego rodzaju recydywę? Bo jeśli traktowane jest to jako pierwszy wyrok (czyli że tylko ta jedna sprawa się liczy), to brytoli powaliło. Rozumiem grzywna i jakieś punkty,ale prawka na pół roku? Za to?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX