Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Manchester United obcina pensje swoim zawodnikom. Powodem brak awansu do Ligi Mistrzów

Piłkarze Manchesteru United będą w przyszłym sezonie zarabiać o 25 procent mniej - informuje "Sky Sports". Powodem takiej sytuacji jest brak awansu do Ligi Mistrzów, a więc utrata zapisanych w kontrakcie bonusów.

Piłkarze Manchesteru United zremisowali w sobotę 1:1 z Huddersfield, co przekreśliło szanse "Czerwonych Diabłów" na awans do Ligi Mistrzów. Jak informuje "Sky Sports", oznacza to automatyczne obniżenie zarobków zawodników o 25 procent od przyszłego sezonu. Działacze klubu z Manchesteru od kilku lat przy podpisywaniu nowych umów, nagradzają piłkarzy za ukończenie sezonu ligowego w czołowej czwórce, co w obecnych rozgrywkach jest już niemożliwe do wykonania.

Jak ustaliło "Sky Sports", nawet w przypadku awansu do Ligi Europy, piłkarze Manchesteru United utracą cały bonus, ponieważ w ich umów nie ma żadnych wzmianek o ewentualnych gratyfikacjach za grę na zapleczu Ligi Mistrzów. Sytuacja jednak nie dotyczy wszystkich graczy, ponieważ starsze umowy nie zawierały tej klauzuli.

Dodatkowo, niektórzy piłkarze negocjowali indywidualne warunki umów, które zawierały zupełnie inne kryteria nagradzania za wyniki sportowe. Zdaniem "Sky Sports", obcięcie pensji dotknie większość z 25-osobowego składu Manchesteru United, już od początku następnego sezonu. Dzięki temu "Czerwone Diabły" mogą zaoszczędzić ok. 40-50 milionów funtów w ciągu roku.

Więcej o:
Komentarze (11)
Manchester United obcina pensje swoim zawodnikom. Powodem brak awansu do Ligi Mistrzów
Zaloguj się
 • pemu

  Oceniono 1 raz 1

  Pensje będą takie same.
  Po prostu nie dostaną premii.

  Rzeczywiście kara straszna!!!

 • Bogumił Kos

  Oceniono 3 razy -1

  Powinni oddawać 95% swoich dochodów na cele charytatywne,bo i tych 5% wielu ludzi nie zarabia,a im płacą miliony funtów rocznie.

 • facet26

  Oceniono 2 razy -2

  najpierw oglosili rewolucje w skladzie a potem sie dziwia ze pilkarzom sie nie chcialo grac o awans do LM w ktorej nie zagraja

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX