Mateusz Klich strzelił kolejnego gola na zapleczu Premier League

Mateusz Klich zdobył gola dla Leeds United w przegranym 2:3 wyjazdowym meczu z Ipswich Town w 46. kolejce Championship. To 10. bramka reprezentanta Polski w sezonie. Leeds zagra w barażach o Premier League.

Klich zdobył gola na 1:1, w 45. minucie. W końcówce zespół Polaka zmarnował dużą szansę na zwycięstwo. Od 79. minuty grał w liczebnej przewadze, w 81. minucie goście nie wykorzystali rzutu karnego, a w 90. minucie dali się zaskoczyć tracąc gola, który dał Ipswich zwycięstwo.

Leeds zajęło trzecie miejsce w tabeli Championship. Przed tygodniem Klich też strzelił dla swojej drużyny gola, ale zrobił to w tak kontrowersyjnych okolicznościach, że trener Marcelo Bielsa kazał za chwilę swoim podopiecznym stracić bramkę. Przez remis z Aston Villą Leeds straciło szansę na bezpośredni awans do Premier League. Już przed ostatnią kolejką pewne promocji były zespoły Norwich City i Sheffield United.

Teraz przed Leeds mecze barażowe o awans do ekstraklasy. Klich zapewne nadal będzie kluczowym zawodnikiem w zespole Bielsy. W sezonie zasadniczym Polak zagrał we wszystkich 46 kolejkach, za każdym razem znajdował się w wyjściowym składzie. Takich pewniaków do gry w 24-zespołowej lidze Championship jest tylko siedmiu.

Dodatkowo Klich może się pochwalić dobrymi liczbami, bo zdobył 10 goli oraz zanotował osiem asyst.