Manchester City coraz bliżej tytułu. Zażarta walka o Ligę Mistrzów

Manchester City pokonał Burnley 1:0 i jest coraz bliżej obrony tytułu mistrzowskiego. Remis 1:1 padł w spotkaniu Manchester United - Chelsea Londyn.

Manchester City po bramce Sergio Aguero (63') wygrał 1:0 na wyjeździe z Burnley. Goście są coraz bliżej obrony mistrzostwa kraju, co nie udało się żadnej drużynie w Premier League od 10 sezonów. Manchester po tym zwycięstwie ma 92 punkty, o jeden więcej od Liverpoolu. Do końca sezonu pozostały dwie kolejki. "Obywatele" zagrają jeszcze z Leicester (u siebie) i z Brighton (na wyjeździe). "The Reds" mają do rozegrania dwa spotkania: z Newcastle (wyjazd) i z Wolverhampton (dom).

Kto zajmie czwarte miejsce?

Pasjonująca walka trwa także o czwarte miejsce w Premier League, dające bezpośredni awans do Ligi Mistrzów. W tym zakresie ważne spotkanie odbyło się w niedzielę. Manchester United zremisował u siebie z Chelsea Londyn 1:1. Prowadzenie gospodarzom dał Juan Mata w 11. minucie. W 43. minucie wyrównał Marcos Alonso. Po tym remisie czwarta w tabeli jest Chelsea, która ma 68 punktów. United są na 6. miejscu z 65 punktami. Obie drużyny rozdziela Arsenal, który ma 66 punktów. "Kanonierzy" przegrali w niedzielę na wyjeździe z Leicester 0:3. Gole dla gospodarzy strzelali Youri Tielemans (59') i Jamie Vardy (86, 90).