Klich strzelił gola i wywołał awanturę. Trener kazał oddać bramkę i Leeds straciło szanse na bezpośredni awans [WIDEO]

Niesamowite sceny miały miejsce podczas spotkania Leeds United z Aston Villą (1:1). Po golu Mateusza Klicha wybuchła awantura. Trener Marcelo Bielsa kazał oddać gola, przez którego Leeds straciło szanse na bezpośredni awans do Premier League. Całą sytuację można zobaczyć w poniższym materiale wideo.

W 72. minucie przy stanie 0:0 piłkarze Aston Villi przestali grać, domagając się od zawodników Leeds United wybicia piłki na aut. Wydawało się, że Leeds przerwało akcję, ale gdy tylko Mateusz Klich dopadł do piłki kontynuował akcję, wpadł w pole karne i pokonał bramkarza strzałem po długim słupku. Natychmiast doskoczyli do niego wściekli zawodnicy Aston Villi i zaczęli go szarpać za koszulkę. Mieli pretensje o to, że wykorzystał tę sytuację do strzelenia gola. Wybuchła awantura, wskutek której Anwar El Ghazi dostał czerwoną kartkę.

Wspaniałe zachowanie Marcelo Bielsy. Przez nie Leeds straciło szanse na awans

Ale wtedy do akcji wkroczył Marcelo Bielsa. Trener Leeds United nakazał swoim piłkarzom oddać rywalom bramkę. Jeden z obrońców "Pawi" wyraźnie nie mógł pogodzić się z tą decyzją swojego szkoleniowca. Starał się powstrzymać Alberta Adomaha przed zdobyciem bramki, jednak mu się to nie udało. W ten sposób Aston Villa wyrównała na 1:1 i takim wynikiem ostatecznie zakończyło się to spotkanie.

Gest Bielsy jest tym bardziej niesamowity, że jedynie zwycięstwo pozwalało przedłużyć marzenia Leeds United o bezpośrednim awansie do Premier League. Przez ten remis "Pawie" już na pewno nie zajmą drugiego miejsca premiowanego awansem do najbogatszej ligi świata - pierwsze jest Norwich, a drugie Shefield United i to te drużyny zapewniły sobie grę w elicie. Leeds zagra w barażach z West Bromwich Albion, Aston Villą i jedną z drużyn z grona: Derby County, Middlesbrough, Bristol City. Do Premier League awansuje tylko jedna z tych drużyn.