Southampton zremisowało z Bournemouth i utrzymało się w lidze. Grali Bednarek i Boruc

Southampton zremisowało z Bournemouth 3:3 w meczu 36. kolejki angielskiej Premier League. Ten wynik oznacza, że "Święci" utrzymali się w lidze.

Była 12. minuta, kiedy Artura Boruca pokonał Shane Long i Southampton prowadziło z Bournemouth 1:0. Minęło jednak 20 minut i gospodarze przegrywali już 1:2. Wyrównującego gola strzelił Dan Gosling, a prowadzenie gościom dał Callum Wilson.

10 minut po przerwie znów był remis, kiedy podanie Pierre'a-Emile'a Hojbjerga wykorzystał James Ward-Prowes. W 67. minucie drugie prowadzenie Southampton w tym meczu dał Matt Targett. Gospodarze nie dowieźli jednak korzystnego wyniku, bo w 86. minucie drugą bramkę zdobył Wilson i mecz zakończył się remisem 3:3. Cały mecz w Southampton zagrał Jan Bednarek, a bramki gości strzegł Artur Boruc.

Wynik ten oznacza, że Southampton zapewniło sobie utrzymanie w Premier League. Wcześniej z ligi spadły już Huddersfield i Fulham. Wszystko wskazuje na to, że dołączy do nich Cardiff, które w sobotę przegrało 0:1 z Fulham. Zespół z Walii, na dwie kolejki przed końcem rozgrywek, traci trzy punkty do 17. Brighton, które swój mecz z Newcastle rozegra w sobotę o godz. 18.30.