Man City bliżej mistrzostwa Anglii po zwycięstwie w derbach Manchesteru

Manchester United nie okazał się godnym rywalem lokalnego rywala. Manchester City pewnie wygrał na Old Trafford i w tabeli wyprzedza Liverpool o punkt na trzy kolejki przed końcem rozgrywek.

O słabości Manchesteru United świadczy ponura statystyka celnych strzałów. Gospodarze oddali tylko jeden przez całe 90 minut. A przecież drużyna Ole Gunnar Solskjaer wciąż ma o co grać. Do miejsca gwarantującego start w Lidze Mistrzów ma tylko trzy punkty straty, a w dodatku wyprzedzający ją rywale nie imponują formą. W środę Arsenal przegrał aż 1:3 z Wolverhampton, a Chelsea dwa dni wcześniej zremisowała na własnym stadionie z Burnley 2:2.

Manchester City wygrał na Old Trafford i ustanowił przy tym nowy rekord wszech czasów. Gole Bernardo Silvy (na 1:0 w 54. minucie) i Leroya Sané (na 2:0 w 66. minucie) to bramki nr 156. i 157. w meczach o punkty we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie. Żaden angielski zespół nie strzelił nigdy więcej.

Piłkarze Pepa Guardioli pewnie zmierzają po mistrzostwo Anglii. W tabeli mają co prawda tylko punkt przewagi nad Liverpoolem, ale w trzech ostatnich meczach nie napotkają rywali z czołówki tabeli. Manchester City zagra jeszcze z Burnely, Leicester i Brighton & Hove Albion.

Dla United to trzecia porażka z rzędu. W Anglii już odzywają się głosy, że Solskjear, który tak świetnie zaczął pracę po zwolnieniu Mourinho, nie jest jednak trenerem, który będzie w stanie wyprowadzić zespół z głębokiego kryzysu.