Kosmiczny gol Mohameda Salaha w hicie Premier League! Liverpool walczy o mistrzostwo

Mohamed Salah strzelił fenomenalnego gola w hicie Premier League Liverpool - Chelsea (2:0)! "The Reds" wrócili na pozycję lidera z punktem przewagi nad Manchesterem City, który rozegrał o jedno spotkanie mniej.

Cóż to był za gol! W 52. minucie Mohamed Salah zbiegł z prawego skrzydła i strzałem z około 25 metrów pokonał zaskoczonego Kepę!

Pierwsza połowa była nieco rozczarowująca. Obie drużyny nie były w stanie stworzyć szczególnie groźnych sytuacji. Liverpool miał przewagę, ale brakowało mu konkretnych okazji. Chelsea ograniczała się jedynie do kontrataków, z których jednak niewiele wynikało.

Druga połowa rozpoczęła się lepiej dla gospodarzy. W trzy minuty "The Reds" zdobyli dwie bramki. W 51. minucie trafił Sadio Mane. W 53. minucie kapitalnego gola strzelił Mohamed Salah. Jego uderzenie z ponad 20 metrów w samo okienko bramki Kepy było ozdobą tego spotkania. Gospodarzom pozwoliło wyjść na bezpieczne prowadzenie 2:0.

Chelsea próbowała odpowiedzieć, ale była nieskuteczna. Dwie doskonałe akcje zmarnował Eden Hazard, który kilka dni temu przesądził o zwycięstwie nad West Hamem. Na Anfield Belg również czarował, ale bez efektu bramkowego. Miał też pecha, bo po jednej z jego akcji piłka trafiła w słupek.

Liverpool walczy z Manchesterem City o mistrzostwo Anglii

W hicie Premier League Liverpool pokonał Chelsea 2:0 i odskoczył Manchesterowi City na dwa punkty. Zespół Pepa Guardioli wygrał w niedzielę z Crystal Palace 3:1, a ponadto ma do rozegrania jedno zaległe spotkanie. Chelsea jest na 4. miejscu w lidze, gwarantującym awans do Ligi Mistrzów - ma dwa punkty więcej od Manchesteru United i o trzy więcej od Arsenalu, ale te ekipy rozegrały kolejno o jeden i o dwa mecze mniej.