Trener Fulham po spadku z Premier League: "Jestem wypruty. Mecz z Watfordem idealnie podsumował nasz sezon"

Premier League 2018/2019. We wtorek poznaliśmy drugiego spadkowicza w Premier League. Po porażce z Watfordem z angielską ekstraklasą pożegnało się Fulham F.C. Podczas pomeczowej konferencji rozgoryczenia nie ukrywał trener spadkowicza - Scott Parker.

Fulham F.C. pożegnało się z Premier League zaledwie po roku od awansu

Fulham F.C. dołączyło do angielskiej elity przed sezonem 2018/2019 i nie zdołało dotrwać do kolejnych rozgrywek. Wczoraj londyński klub przegrał na wyjeździe z Watfordem aż 1:4. Z dorobkiem 17 punktów drużyna z Craven Cottage zajmuje 19. miejsce w tabeli, a niżej jest tylko kolejny spadkowicz – Huddersfield, który pożegnał się z Premier League kilka dni temu.

Scott Parker po spadku Fulham z Premier League: „Jestem wypruty. Mecz z Watfordem idealnie podsumował nasz sezon”

Scott Parker, który objął Fulham po zwolnieniu Claudio Ranieriego w lutym 2019 roku, nie ukrywał rozgoryczenia po spadku swojego zespołu z Premier League: – Jestem wypruty po tym wszystkim co się stało. Zarówno ja, jak i drużyna zdawaliśmy sobie sprawę, jak trudnym zadaniem będzie utrzymanie się elicie. Sam spadek nie boli tak, jak fatalny styl w jakim pożegnaliśmy się z ligą. Myślę, że zadecydował tu czynnik mentalny – kiedy znajdujesz się na dnie każdy kolejny mecz staje niezwykle trudny – stwierdził po spotkaniu Parker.

– Pierwsza połowa z Watfordem była niezła w naszym wykonaniu. Jednak w drugiej połowie straciliśmy kolejne bramki, nasza gra zdecydowanie się pogorszyła i prezentowaliśmy tak, jak w większości poprzednich meczów. Mecz z Watfordem idealnie podsumował nasz sezon. Nie potrafiliśmy się podnieść w najgorszych momentach, a w Premier League płacisz za to wysoką cenę – podsumował szkoleniowiec Fulham.