Liverpool wygrywa w hicie z Tottenhamem po golu samobójczym w 90. minucie! Walka o mistrzostwo trwa

Samobójczy gol w 90. minucie zadecydował o losach meczu na szczycie Premier League rozegranego w ramach 32. kolejki Premier League. Liverpool pokonał u siebie Tottenham Hotspur 2:1 i wrócił na pozycję lidera w ligowej tabeli.

Walczący o odzyskanie pierwszej pozycji w tabeli Liverpool nie zawiódł kibiców na Anfield Road, choć zgodnie z przewidywaniami trzy "oczka" w starciu z londyńczykami kosztowały The Reds sporo nerwów.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla podopiecznych Juergena Kloppa. W 16. minucie po dośrodkowaniu Andrew Robertsona z lewego skrzydła piłkę głową do bramki Tottenhamu skierował Roberto Firmino. Dla Brazylijczyka było to dwunaste trafienie w tym sezonie Premier League.

Mecz był wyrównany, choć obu zespołom brakowało spokoju pod bramką przeciwnika. W 70. minucie do remisu doprowadził Lucas, a w końcówce niewiele brakowało, by Koguty wyszły na prowadzenie. W sytuacji sam na z Alissonem Beckerm fatalnie spudłował jednak Sissoko.

Szczęście uśmiechnęło się za to w 90. minucie do gospodarzy. Hugo Lloris na tyle niefortunnie odbił piłkę po strzale Mohameda Salaha, że ta odbiła się od Toby'ego Alderweirelda i wpadła do bramki.

Niedzielne zwycięstwo pozwoliło Liverpoolowi wrócić na pozycję lidera. Nad zajmującym drugie miejsce Manchesterem City The Reds mają dwa punkty przewagi, ale warto zaznaczyć, że zespół z Anfield Road rozegrał do tej pory jedno spotkanie więcej. Trzeci jest Tottenham ze stratą 18 "oczek" do Liverpoolu.

"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]

• Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć
  • Wisła inauguruje Puchar Świata w skokach po raz ostatni? Wisła inauguruje Puchar Świata w skokach po raz ostatni? "Koszt byłby o trzy czwarte niższy"
  • "> Media: Robert Kubica znalazł nowy zespół! Zostaje w Formule 1

• Purya Fayazi: Nie mogę zrozumieć zachowania Michała Kubiaka
  • Jest rekord, którego nawet Lewandowski nie pobije. "Daleko mu do jego geniuszu"
  • Hannawald: Stoch wygra Puchar Świata, a Polak będzie czarnym koniem nowego sezonu
  • Jarosław Niezgoda może odejść z Legii Warszawa. Jest zapytanie!