Manchester United przegrał pierwszy mecz ligowy pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera!

Arsenal pokonał Manchester United 2:0 w hicie kolejki ligi angielskiej! Była to pierwsza ligowa porażka "Czerwonych Diabłów" pod wodzą Ole Gunnara Solksjaera.

To starcie było bardzo ważne w kontekście walki o czwarte miejsce, gwarantujące grę w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Arsenal objął prowadzenie w 12. minucie po uderzeniu Granita Xhaki z dystansu - piłka po uderzeniu Szwajcara nabrała niecodziennej trajektorii lotu, która zmyliła Davida De Geę. Kilka chwil wcześniej po dośrodkowaniu Luke'a Shawa Romelu Lukaku trafił w poprzeczkę. W 19. minucie po uderzeniu Freda piłka odbiła się od słupka.

Tuż po przerwie Lukaku zmarnował znakomitą okazję, został zatrzymany przez rozgrywającego znakomity mecz Romelu Lukaku. W 68. minucie Fred faulował Alexandre'a Lacazette'a w polu karnym. Do jedenastki podszedł Pierre-Emerick Aubameyang, który ustalił wynik spotkania na 2:0! Była to pierwsza ligowa porażka Manchesteru pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera i pierwsza wyjazdowa we wszystkich spotkaniach.

Tym samym Arsenal wyprzedził Manchester United w tabeli. Zajmuje czwarte miejsce, ma przewagę dwóch punktów. Szósta jest Chelsea z 57 punktami, choć ma jeszcze jeden zaległy mecz do rozegrania (z Brighton). Trzeci Tottenham ma 61 pkt. Prowadzi Manchester City (74 pkt), wyprzedzający Liverpool (73 pkt).