Koniec sezonu dla napastnika Manchesteru United? Kontuzji nabawił się po starciu z Janem Bednarkiem

Premier League 2018/2019. W sobotnim meczu Manchesteru United z Southampton F.C. kontuzji nabawił się Alexis Sánchez. Jeśli potwierdzą się najgorsze obawy, napastnika nie zobaczymy już w tym sezonie ligi angielskiej.

Alexis Sánchez kontuzjowany po starciu z Janem Bednarkiem

Alexis Sánchez odniósł kontuzję w trakcie sobotniego meczu Manchesteru United z Southampton F.C. Na początku drugiej połowy Chilijczyk próbował przejąć piłkę w polu karnym przeciwnika, ale dobiegł do niej też Jan Bednarek. Zawodnicy kopnęli piłkę w tym samym momencie, jednak Sánchez „pociągnął” jeszcze nogą po trawie i po chwili padł na ziemię. To był dla niego koniec gry w tym spotkaniu. Ostatecznie Manchester wygrał z Southampton 3:2.

Napastnik Manchesteru United wypadnie do końca sezonu? Alexis Sánchez z uszkodzonym więzadłem

Pomeczowe badania wykazały, że Sanchez doznał urazu więzadła przyśrodkowego w prawym kolanie. Według wstępnych diagnoz może to oznaczać od sześciu do ośmiu tygodni przerwy. Jeśli spełni się ten najgorszy scenariusz, piłkarza nie zobaczymy już w tym sezonie Premier League (ostatnia kolejka odbędzie się 12 maja). Występ Sáncheza w tegorocznym Copa América (14 czerwca - 7 lipca) nie powinien być jednak zagrożony.

Były gracz Arsenalu nie pomoże więc klubowi w zbliżającym się rewanżowym meczu Ligi Mistrzów z PSG. W pierwszym spotkaniu 1/8 finału „Czerwone Diabły” przegrały na własnym stadionie 0:2.