Manchester United wypadł poza miejsce gwarantujące grę w Lidze Mistrzów

Manchester United zremisował 0:0 z Liverpoolem i przez zwycięstwo Arsenalu z Southampton (2:0) spadł na piąte miejsce.

Manchester United już w pierwszej połowie stracił Andera Herrerę, Juana Matę i Jessego Lingarda ze względu na kontuzje. Ole Gunnar Solskjaer wykorzystał wszystkie trzy zmiany. Samo spotkanie jednak rozczarowało, obie drużyny oddały zaledwie trzy celne strzały. Dzięki remisowi Liverpool wrócił na pierwsze miejsce w tabeli - ma teraz 66 punktów, o jeden więcej od Manchesteru City (w ten weekend rozgrywa finał Pucharu Carabao z Chelsea).

Stratę punktów przez Manchester wykorzystał Arsenal. "Kanonierzy" pokonali Southampton 2:0 po golach Alexandre'a Lacazette'a i Henricha Mychitarjana. Jan Bednarek rozegrał pełne 90 minut. Arsenal jest czwarty z 53 punktami, ma o jeden punkt więcej od "Czerwonych Diabłów". Southampton jest na 18., spadkowym miejscu z 24 punktami - traci jeden punkt do 17. Cardiff.