Manchester United pokonał Chelsea w Pucharze Anglii

Manchester United pokonał na wyjeździe Chelsea 2:0 w meczu 5. rundy Pucharu Anglii. Gole dla gości strzelili Ander Herrera i Paul Pogba.

Była 31. minuta meczu, gdy z lewej strony w pole karne Chelsea dośrodkował Paul Pogba, a błąd w ustawieniu Marcosa Alonso wykorzystał Ander Herrera i dał prowadzenie Manchesterowi United na Stamford Bridge. Chociaż Chelsea przeważała, jak zwykle miała większe posiadanie piłki, to nie była jednak w stanie zdobyć bramki, co przy jednej z pierwszych okazji udało się "Czerwonym Diabłom."

Tuż przed przerwą sytuacja zespołu Ole Gunnara Solskjaera zrobiła się jeszcze lepsza. Marcus Rashford z łatwością ograł Alonso, a jego dośrodkowanie, wygrywając pojedynek z Antonio Rudigerem, uderzeniem głową zamienił Pogba. Było to drugie i ostatnie trafienie w tym meczu, dzięki czemu Manchester United awansował do ćwierćfinału Pucharu Anglii.

Drużyna Maurizio Sarriego przegrała trzeci z czterech ostatnich meczów w krajowych rozgrywkach. Wcześniej Chelsea okazała się gorsza od Bournemouth (0:4) oraz Manchesteru City (0:6) w Premier League. Londyńczycy w ostatnich tygodniach potrafili pokonać jedynie Huddersfield (5:0) w lidze i Malmo (2:1) w Lidze Europy. Kiepskie wyniki sprawiają, że przyszłość Sarriego na Stamford Bridge stanęła pod bardzo dużym znakiem zapytania.