Manchester United wypłacił fortunę zwolnionemu Jose Mourinho

Manchester United wydał prawie 20 mln funtów na zwolnienie Jose Mourinho i jego sztabu - informuje brytyjska prasa. Portugalczyk stracił pracę na Old Trafford w połowie grudnia.

Video pochodzi z serwisu VOD

Manchester United pod wodzą nowego trenera Ole Gunnara Solskjaera wygrał w lidze 10 z ostatnich 11 spotkań. Dzięki temu "Czerwone Diabły" awansowały na czwarte miejsce w tabeli Premier League. Zmiana wyników kosztowała ich jednak bardzo dużo. Jak informuje brytyjska prasa, Manchester wydał aż 19,6 mln funtów na zwolnienie Jose Mourinho i członków jego sztabu. Pieniądze te zostały wypłacone w ramach odszkodowania za utratę pracy.

Portugalczyk został zwolniony w połowie grudnia, po tym jak prowadzony przez niego zespół popadł marazm i osiągał słabe rezultaty. Ponadto Mourinho był w konflikcie z kilkoma piłkarzami, w tym m.in. z Paulem Pogbą. Jego następca nie zmienił wiele, a mimo to drużyna z Old Trafford zaczęła grać dużo lepiej. Nie poszło jej tylko w 1/8 Ligi Mistrzów, gdzie we wtorek Manchester przegrał u siebie z PSG 0:2 i przed rewanżem 6 marca jest w trudnej sytuacji.