Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Znamy bezpośrednią przyczynę śmierci Emiliano Sali

Samolot, którym leciał Emiliano Sala, rozbił się trzy tygodnie temu, ale dopiero w poprzednim tygodniu odnaleziono jego ciało. Przeprowadzono wstępną sekcję zwłok i ustalono, że bezpośrednią przyczyną śmierci piłkarza były urazy głowy i tułowia.

Ciała Emiliano Sali zidentyfikowano na podstawie badania odcisków palców. Przeprowadzona w angielskim mieście Dorset sekcja zwłok wykazała, że zawodnik zmarł w wyniku urazów głowy i tułowia - donosi angielski "The Sun".

Jak doszło do śmierci Emiliano Sali?

Sala leciał z Nantes do Cardiff. Argentyński piłkarz miał zacząć nową przygodę w Premier League po tym, jak Cardiff City kupiło go z Nantes za 17 milionów euro. Nie zdążył. Samolot Piper PA-46 rozbił się nad kanałem La Manche. Telewizja Sky Sports poinformowała, że wrak samolotu został odnaleziony na dnie kanału przez jeden ze statków z floty ratunkowej. Rodzina piłkarza została poinformowana o odnalezieniu wraku.

"Z największym smutkiem przyjęliśmy oświadczenie policji o odnalezieniu ciała Emiliano Sali i pilota Davida Ibbotsona. Składamy rodzinie Emiliano najszczersze kondolencje. On i David na zawsze pozostaną w naszej pamięci - czytamy w oświadczeniu klubu Cardiff City.

Dochodzenie w sprawie śmierci Emiliano Sali odroczone

Brytyjska Komisja Badań Wypadków Lotniczych prowadzi własne postępowanie w sprawie katastrofy samolotu, którym z Nantes do Cardiff leciał Emiliano Sala. Dopiero po zakończeniu tego postępowania możliwe będzie wznowienie śledztwa w sprawie śmierci piłkarza. Śledczy z Komisji chcą dokładnie zbadać wypadek samolotu, na pokładzie którego był Sala. Ma to potrwać od sześciu do 12 miesięcy. Urzędnik prowadzący dochodzenie w sprawie śmierci zawodnika odroczył je na razie do listopada. Jednocześnie w internecie trwa także zbiórka pieniędzy na kontynuowanie poszukiwań ciała pilota Davida Ibbotsona. Dotychczas zebrano prawie 160 tys. funtów.

Sekcja PiłkarskaSekcja Piłkarska Sport.pl

Więcej o:
Komentarze (26)
Znamy bezpośrednią przyczynę śmierci Emiliano Sali
Zaloguj się
 • thannatos

  Oceniono 5 razy 5

  A ja stawiałem na sepsę gronkowcową.....

 • sobol_77

  Oceniono 4 razy 4

  "Z największym smutkiem przyjęliśmy oświadczenie policji o odnalezieniu ciała Emiliano Sali i pilota Davida Ibbotsona" a za chwilę puszecie, że są wciąż zbierane środki na kontynuowanie poszukiwań ciała pilota... Więc?

 • twzelnik

  Oceniono 5 razy 3

  I co?
  Mamy się cieszyć, że nie utonął?

 • djdustinltd

  Oceniono 11 razy 3

  Hieny skończcie tego tasiemca.

 • wichura

  Oceniono 2 razy 2

  Tzw. uraz wielonarządowy - w ciemno można to wpisać każdej z ofiar katastrofy lotniczej. Choć - jeśli samolot w jednym kawałku, a pilot próbował go miękko położyć na wodzie - może trochę w tym pecha? Zapomniał zapiąć pasów?

 • kolega.zenka

  Oceniono 6 razy 2

  Okoliczności i typ samolotu podobne do wypadku John’a Kennedy’ego Juniora. John nie miał doświadczenia w lotach na przyrządach i dlatego w nocy uderzył w ocean wypatrując czegoś widocznego, nie zwracając uwagi na przyrządy. Czyżby tutaj było podobnie? Jeżeli nie, to musiało dojść do uszkodzenia systemu sterowania, bo na tego typie samolotu nie jest trudno wylądować, nawet bez działającego silnika.

 • wooki74

  Oceniono 8 razy 2

  Ciała Emiliano Sali zidentyfikowano na podstawie badania odcisków palców.

  Ile on miał ciał? Więcej niż jedno?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX