Premier League. Bournemouth pokonało West Ham United. Grali Artur Boruc i Łukasz Fabiański

Bournemouth pokonało West Ham United 2:0 w "polskim" meczu 23. kolejki angielskiej Premier League. W zespole gospodarzy zagrał Artur Boruc, u gości Łukasz Fabiański.

Dla Artura Boruca był to pierwszy mecz Premier League od 13 maja 2017 roku, czyli przedostatniej kolejki sezonu 2016/17. Wtedy Bournemouth pokonało u siebie Burnley 2:1, a od tamtej pory numerem jeden w bramce "Wisienek" jest Bośniak - Asmir Begović.

Powrót do bramki Boruc będzie wspominał jednak miło, bo Bournemouth pokonało West Ham United z Łukasz Fabiańskim w składzie. Bramki dla gospodarzy zdobyli Callum Wilson oraz Joshua King.

38-letni Polak miał w tym spotkaniu trochę szczęścia. W końcówce meczu, jeszcze przy stanie 1:0, Boruc podał wprost pod nogi Chicharito, jednak goście nie potrafili zamienić okazji na gola. Jeszcze gorzej na początku drugiej połowy zachował się Andy Carroll, który nie potrafił pokonać naszego bramkarza z bardzo bliskiej odległości.

Po 23 kolejkach Bournemouth zajmuje 12. miejsce w tabeli z dorobkiem 30 punktów. West Ham ma "oczko" więcej i jest na 10. pozycji. W sobotę kolejne 90 minut zagrał też Jan Bednarek. Southampton z Polakiem w składzie pokonało u siebie Everton 2:1.