Premier League. Tottenham rozgromił Everton. Historyczna wygrana

Tottenham rozgromił na wyjeździe Everton aż 6:2 w meczu 18. kolejki Premier League. To najwyższa wyjazdowa wygrana "Kogutów" nad "The Toffees" w lidze.

Przed meczem kibice Evertonu mogli mieć wiele obaw o wynik meczu z Tottenhamem. W poprzednim sezonie "The Toffees" przegrali z londyńczykami 0:3 i 0:4. Klub z Goodison Park po raz ostatni pokonał "Koguty" w grudniu 2012 roku, a od tamtej pory oba zespoły mierzyły się ze sobą aż 11 razy.

W niedzielę statystyka nas nie okłamała, chociaż mecz lepiej zaczęli gospodarze, którzy w 21. minucie objęli prowadzenie. Po podaniu Dominica Calverta-Lewina gola na 1:0 strzelił Theo Walcott.

Później jednak na boisku rządził już tylko Tottenham. W 27. minucie nieporozumienie Kurta Zoumy z Jordanem Pickfordem wykorzystał Heung-Min Son. Osiem minut później goście prowadzili po bramce Dele Alliego. Tuż przed przerwą na 3:1 podwyższył zaś Harry Kane.

Zaraz na początku drugiej połowy czwartego gola dla Tottenhamu strzelił Christian Eriksen, który popisał się pięknym wolejem. W 51. minucie kibice gospodarzy mogli uwierzyć w zdobycie choćby punktu, bo bramkę na 2:4 zdobył Gylfi Sigurdsson. Nadzieje te zabili jednam Son i Kane, którzy dołożyli po kolejnym golu.

Wygrana 6:2 jest najwyższym wyjazdowym zwycięstwem Tottenhamu nad Evertonem w lidze. Po 18 kolejkach Premier League londyńczycy zajmują 3. miejsce w tabeli ze stratą sześciu punktów do prowadzącego Liverpoolu. Everton z 24 "oczkami" zajmuje 11. pozycję.