Premier League. Manchester City przegrał z Chelsea Londyn i stracił pozycję lidera

W meczu 16. kolejki Premier League Chelsea Londyn pokonała na własnym stadionie Manchester City 2:0 (1:0). Po tej porażce zespół Pepa Guardioli stracił prowadzenie w tabeli ligi angielskiej.

Hit Premier League okazał się być zupełnie jednostronnym pojedynkiem. Chelsea Londyn zaprezentowała się w sobotę o wiele lepiej niż Manchester City i zasłużenie sięgnęła po cenne trzy punkty.

Eden Hazard bohaterem Chelsea Londyn

Chelsea pokonała Manchester 2:0. W 45 minucie pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył francuski mistrz świata N'Golo Kante. Po zmianie stron w 78. minucie wynik spotkania podwyższył brazylijski stoper "The Blues" David Luiz. Bohaterem Chelsea był jednak Eden Hazard, który asystował przy obu golach.

Manchester City z pierwszą porażką w w lidze

Po 15 kolejkach Premier League City pozostawało jedną z dwóch drużyn w stawce, które nie zanotowała jeszcze nawet jednej porażki. Chelsea przerwała w sobotę tę passę "Obywateli". Smutek dla kibiców Manchesteru może być tym większy, że w efekcie ich zespół stracił pozycję lidera w tabeli PL. O punkt wyprzedza go teraz Liverpool - inna ekipa, która w tych rozgrywkach jeszcze nie przegrała. The Reds pokonali kilka godzin wcześniej AFC Bournemouth na wyjeździe aż 4:0 (trzy bramki w tym meczu zdobył Mohamed Salah). Chelsea jest trzecia w tabeli ligi angielskiej.

Okazja do rehabilitacji dla piłkarzy Mistrza Anglii nadejdzie już w środę. Tego dnia na Etihad Stadium zmierzą się oni z niemieckim Hoffenheim w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów. Chelsea z kolei w najbliższym spotkaniu zagra z MOL Vidi FC w Lidze Europy.