Premier League. Manchester United na remis z Arsenalem

DAVE THOMPSON/AP

Arsenal prowadził dwa razy, ale w sumie tylko przez pięć minut. Hitowy mecz z Manchesterem United zakończył się remisem 2:2. Był to 20. mecz londyńczyków bez porażki.

W 26. minucie David de Gea zaliczył nie lada wpadkę. Strzał Shkodrana Mustafiego wyłamał mu nadgarstki, piłka przeleciała mu nad głową i zmierzała do bramki. De Gea ruszył jeszcze, by spróbować ją złapać, ale był spóźniony. Obrońca wybił ją już za linii bramkowej. Gol został uznany.Ale Arsenal zbyt długo się nie cieszył z prowadzenia. W 30. minucie wyrównał Anthony Martial, którego w polu karnym świetnie odnalazł Ander Herra.

W drugiej połowie scenariusz był niemal identyczny. Arsenal strzelił, Manchester wyrównał, i to jeszcze szybciej. W 68. minucie Rojo stracił piłkę, podania między sobą wymienili w pełnym biegu Lacazette z Mychitarjanem, Francuz skierował piłkę do bramki ułamki sekund przed tym, jak Rojo wpakował mu się w nogi. Wyrównanie przyszło minutę później. Tuż po wznowieniu gry poszła długa piłka w kierunku Lukaku, ten przepchnął się w polu karnym, ale futbolówka mu uciekła. Dopadł do niej Lindgard, który uprzedził Bernda Leno.

Arsenal w tym meczu prowadził dwukrotnie, ale w sumie tylko przez pięć minut. Londyńczycy remisując w Manchesterze podtrzymali swoją passę meczów bez porażki we wszystkich rozgrywkach. Był to ich 20. mecz zakończony zwycięstwem lub remisem.

Dla Arsenalu to czwarty remis w ostatnich sześciu meczach. Zespół z Londynu spadł na piąte miejsce w tabeli Premier League. Manchester United jest ósmy. Liderem jest Manchester City, który zgromadził już 41 punktów (13 zwycięstw, dwa remisy). Dwa punkty mniej ma Liverpool, który też jeszcze w tym sezonie Premier League meczu nie przegrał.

To plakaty ze słynnych filmów. Poznacie je, gdy wymażemy tytuły?