Łukasz Fabiański obronił rzut karny! Polak bohaterem West Hamu

Łukasz Fabiański obronił rzut karny w meczu West Ham United - Cardiff (3:1) przy stanie 0:0!

Łukasz Fabiański broni kolejnego karnego

W 35. minucie Marko Arnautović sfaulował Juniora Hoiletta, a sędzia podyktował rzut karny. Joe Ralls uderzył w swój lewy róg, ale jego intencje znakomicie wyczuł Łukasz Fabiański, który pewnie złapał piłkę w ręce. To już trzeci rzut karny z rzędu obroniony przez Polaka w Premier League! Łącznie w swojej karierze obronił 11 karnych, a w ten sposób puścił 31 goli. W tym sezonie Fabiański spisuje się bardzo dobrze i jest jednym z najlepszych piłkarzy West Hamu.

Fabiański został pokonany dopiero w 96. minucie przez Josha Murphy'ego po ogromnym zamieszaniu w polu karnym. Polak twierdził, że był faulowany w tej sytuacji, ale sędzia nie odgwizdał przewinienia. "Młoty" w tym momencie miały jednak już zapewnione zwycięstwo.Dwa gole tuż po przerwie strzelił Lucas Perez, a trzeciego dorzucił Michail Antonio. West Ham po słabym początku sezonu gra już lepiej i w tej chwili zajmuje 12. miejsce w tabeli. Po 15 kolejkach ma 18 punktów i ma dziewięć punktów przewagi nad strefą spadkową - choć znajdujące się w niej drużyny (Southampton, Burnley i Fulham) swoje mecze rozegrają dopiero w środę.

Tymi pytaniami fundacja BBVA sprawdziła naszą wiedzę. Wiesz więcej niż przeciętny Polak?