Liga angielska. Kamil Grosicki z golem i asystą w meczu przeciwko Birmingham

Kamil Grosicki zaliczył asystę i strzelił gola w meczu 17. kolejki angielskiej Championship. Jego Hull City zremisowało z Birmingham City 3:3.

Dwa stracone gole w pierwszej połowie, trzy strzelone w drugiej. Hull City zremisowało w meczu 17. kolejki Championship z Birmingham City 3:3. Zremisowało w dużej mierze dzięki Kamilowi Grosickiemu, który strzelił gola i zaliczył asystę.

Najpierw była asysta. Grosicki, który zaczął mecz w podstawowym składzie (zszedł w 81. minucie), zagrał z lewej strony pola karnego do Fraizera Campbella. Dzięki temu napastnik Hull City w 50. minucie zdobył bramkę kontaktową, a dziewięć minut później po indywidualnej akcji doprowadził do remisu.

Potem był piękny strzał z rzutu wolnego w samo okienko - w 74. minucie. Ale mogły być nawet dwie bramki, bo chwilę wcześniej piłka po uderzeniu Grosickiego trafiła w poprzeczkę.

Na koniec był niestety gol dla zespołu z Birmingham, który w 84. minucie dzięki trafieniu Che Adamsa (zaliczył w tym meczu hat-tricka) zdołał doprowadzić do remisu.

Hull City po 17 kolejkach zajmuje 22. miejsce w tabeli. Ma tyle samo punktów (16) co Reading, które znajduje się poza strefą spadkową. W następnej kolejce zagra z Nottingham Forest (24 listopada). Wcześniej Grosicki będzie miał jednak szanse wystąpić w reprezentacji Polski - Jerzy Brzęczek powołał go na mecze z Czechami (15 listopada) i Portugalią (20 listopada).